SPOR
Giriş Tarihi : 15-03-2021 22:58   Güncelleme : 15-03-2021 22:58

Samsunspor Teknik Direktörü Sağlam: Üst düzey bir mücadele ortaya koyduk

Samsunspor Tweknil Direktörü Ertuğrul Sağlam 9 kişi kaldıkları ve bir puan kopardıkları Altınordu maçı sonrasında yaptığı açıklamada, "Oyuncularımız gerçekten üst düzey bir mücadele ortaya koydular. Bugün iki puan kaybettik gibi görünse de bence aldığımız 1 puan çok değerli" dedi. Sağlam, hakemin kötü bir maç yönettiğini de söyledi.

Samsunspor Teknik Direktörü Sağlam: Üst düzey bir mücadele ortaya koyduk

Samsunspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, 0-0 berabere kaldıkları Altınordu maçı sıonrasında yaptığı açıklamada, “Kazanmak için gelmiştik. Karşımızda çok iyi koşan ve mücadele eden bir iyi takım olacağını biliyorduk. Bu beklentiyle maça iyi başladık ve hakimiyeti elimize aldık. Sonrasında hakemin uydurmuş olduğu iki sarı kartla maçın 25. dakikasından itibaren 10 kişi kaldık. Yine oyundan düşmedik. İkinci yarı başlangıcında net pozisyonlarımız vardı, değerlendiremedik. 10 kişi kaldığımız dönemde dahi oyunu rakibe bırakmadık. Oyuncularımız gerçekten üst düzey bir mücadele ortaya koydular. Sonra gereksiz bir şekilde 9 kişi kaldık. Yine iyi mücadele ederek kalemizde pozisyon vermedik. Bugün iki puan kaybettik gibi görünse de bence aldığımız 1 puan çok değerli. Bazen 1 puan alırsınız ama başka maçlarda aldığınız 3 puandan çok daha değerli olur. Bugünkü puan böyle bir puandır. Ben inanıyorum ki sezon sonunda Süper Lig’e çıktığımız zaman Altınordu maçında hakemin çok kötü yönetimine rağmen 9 kişiyle aldığımız 1 puan aklımıza gelecek. İnanıyorum ki bu 1 puan bizi şampiyon yapacak” dedi.

Hakemin kötü bir maç yönettiğini de belirten Ertuğrul Sağlam, “Hakem maçın önüne geçti ve kötü bir yönetim gösterdi. Bugüne kadar ilk defa bir hakemle alakalı bireysel anlamda açıklama yapıyorum. Eğer bugün gösterdiği sarı kartları bir hakem bir maçın içerisinde gösterirse 128 tane sarı kart göstermesi lazım her maç. Bir daha bu şekilde başka takımın canının yanmasına da benim gönlüm rıza göstermez. Oyuncularımı tebrik ediyorum, iyi mücadele ettiler. İnşallah bu ruhu önümüzdeki hafta Giresunspor karşılaşmasına taşıyabilirsek sezon başında beri hedefimiz olan liderliğe oturmak istiyoruz. Sonrasında da bu şekilde sezonu tamamlamak istiyoruz. En büyük arzumuz bu” diye konuştu.

SAMSUN HABER HATTI