SPOR
Giriş Tarihi : 05-05-2023 23:30

Samsunspor'a alt yapı tesis alanı 20 yıllığına bedelsiz olarak verildi

Samsunspor'un Mustafa Kemal Erkanat Batıpark Spor Tesisleri'nin bulunduğu alan, Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından 20 yıllığına kulübe bedelsiz olarak tahsis edildi.

Samsunspor'a alt yapı tesis alanı 20 yıllığına bedelsiz olarak verildi

Samsunspor tarafından geleceğin yıldız futbolcuların yetiştirilmesi için hizmet veren Mustafa Kemal Erkanat Batıpark Spor Tesisleri alanın 20 yıllığına kulübe tahsisini sağlayan protokol, Samsunspor Futbol Kulübü A.Ş. Başkan Vekili Veysel Bilen ile Samsun Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Vekili Metin Köksal tarafından imzalandı.

İmza töreni sonrası konuşan Ticaret Bakanı Mehmet Muş, "Samsunspor’un altyapı tesisleri konusu önemli bir konuydu. Bugün atılan imzalarla bu da çözüme kavuşturulmuş oldu. Bugünden itibaren tesislerin yapıldığı alan 20 yıllığına Samsunspor Kulübü'ne tahsisini gerçekleştirmiş oluyoruz. İnşallah nice başarılar, antrenmanlar yapılmasına imkan sağlayacak bu tesislerden nice yeni futbolcular yetişecektir. Hem Türk futboluna hem de Samsun’a önemli başarılar ve futbolcular buradan kazandırılacaktır. Samsunspor’un da Süper Lig’de önemli başarılarını elde ettiği, çalışmalarını yürüttüğü bu tesislerde bizler de izlemiş olacağız. Önümüzdeki 20 yılla alakalı konu kapanmıştır" dedi.

Kulüp olarak yer tahsisinden dolayı çok mutlu olduklarını ifade eden Samsunspor Futbol Kulübü A.Ş. Başkan Vekili ve İcra Kurulu Üyesi Veysel Bilen, "Attığımız bu imzalar ile Samsunspor’a yetişecek oyuncular açısından yeni bir çığır açılmış olacak. Bu vesile ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a, Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu'na, çok emeği geçen Ticaret Bakanı Mehmet Muş’a ve her zaman yanımızda olan, yer tesisinin neticelenmesinde payı olan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir ile milletvekilimiz Fuat Köktaş’a şükranlarımızı sunuyoruz" diye konuştu.

Atılan imzalarından ardından Samsunspor’a Süper Lig’de başarılar dileyen Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir ise yer tahsisinin Samsunspor’a hayırlı olmasını temenni etti.

Protokol imza törenine ayrıca AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş, Samsunspor Futbol Kulübü A.Ş. Genel Müdürü ve İcra Kurulu Üyesi Soner Soykan ile İcra Kurulu Üyemiz Suat Çakır da katıldı.