SPOR
Giriş Tarihi : 14-10-2020 13:26   Güncelleme : 14-10-2020 20:06

Samsunspor'da 2 futbolcu daha virüse yakalandı, golcü Tomane de sakatlandı

PTT 1. Lig'de şampiyonluğu hedefleyen ve bu doğrultuda yaptığı transferlerle dikkat çeken Samsunspor'u şanssızlık yakasını bırakmıyor. Son olarak 2 oyuncusu daha virüse yakalanan Samsunspor'da yeni transferlerden golcü Tomane de antrenmanda sakatlandı.

Samsunspor'da 2 futbolcu daha virüse yakalandı, golcü Tomane de  sakatlandı

Samsunspor'da kaleci Nurullah Arslan, Caner Arıcı, Erkam Reşmen, Vukan Savicevic, Burak Çalık ve Edwin Gyasi'den sonra bu kez Veli Çetin ile Ange Freddy Plumain'in de yapılan koronavirüs testi pozitif çıktı. Ayrıca golcü futbolcu Tomane de antrenmanda sağ üst ön uyluk adalesinde orta düzeyde zorlanmadan dolayı sakatlandı.

Samsunspor Teknik Direktörü  Ertuğrul Sağlam, Veli Çetin ile Ange Freddy Plumain'in Cumartesi günü Samsun 19 Mayıs Stadı'nda saat 13.30'da karşılaşacakları İstanbulspor maçında oynayamayacağını söyledi.

Sakat oyuncular hakkında bilgi veren Ertuğrul Sağlam, “Gökhan Alsan’ın ve Tomane’nin bir sakatlığı var. Onlar bu hafta aramızda olmayacak. Boli sakatlıktan döndü. Dün de kısmi bir şekilde takımla antrenmanlara başladı. Hafta sonunda onu kullanmamız zor görünse de yine de kadroya almayı istiyoruz. Vukan Savicevic koronavirüsten etkilenip çıktı. Futbolcularımız 14 gün karantinadan sonra antrenmanlara başlıyor ama 14 günün vermiş olduğu olumsuz etkiler halen devam ediyor. Onları ortadan kaldırmak da zaman alıyor. Biz bu geniş kadroyu oluştururken bu günleri düşünerek oluşturduk. Sonucunda oyuncularımız hepsine güveniyoruz. Cumartesi günü çıkacaklar ellerinden geleni yapacaklar. Şampiyonluk yolundaki yürüyüşümüz de inşallah kayıpsız olarak devam edecek. Gyasi ve Ahmethan karantinadan yeni çıktılar. Fiziksel olarak eksiklikleri var. Kullanabildiğimiz kadar en verimli şekilde değerlendirmeyi düşünüyoruz” dedi.

KUBİLAY DEĞİŞMEYE BAŞLADI VE DEĞİŞMEYİ DE İSTİYOR
Kubilay’ın değişmeye başladığını belirten Ertuğrul Sağlam, “Kubilay hala bizim takımda devam ediyorsa bizim ondan hale beklentimiz var. Çünkü beklentimiz olmayan oyuncularımızın hepsini biz gönderdik. Kubilay bizim için önemli bir oyuncu, yetenekli de bir oyuncu. Daha evvelki oyun anlayışı günümüz futboluna uygun bir anlayış değildi. Bu anlayışı birkaç oyuncuda da biz gördük ve tespit etmiştik. Bu anlayışın Samsunspor’u nereye getirdiğini hepimiz biliyoruz. Bu oyuncular iki sene önceki takımda vardı. Kubilay da artık ‘ben bu takımın bir parçası olmak zorundayım. Takım oyununa kendimi uyarlamak zorundayım. Arkadaşlarıma topu kaptırdığım zaman takım savunmasına yardım etmek zorundayım’ı yapmaya çalışacak. Kubilay ile konuştuk o da çok daha farklı bir oyuncu olmaya başladı. Kubilay değişmeye başladı ve değişmeyi de istiyor. Kubilay bunu yapmak istemeseydi, o maçta öyle bir golü de atamazdı. Hayat geriye bakarak anlaşılır, ileriye bakarak yaşanır. O yüzden herkes geçmişe bakacak” şeklinde konuştu.

ZİRAAT TÜRKİYE KUPASI BİZİM İÇİN ÖNEMLİ
Ziraat Türkiye Kupası’nda da gidebildikleri yere kadar gitmeyi istediklerini ifade eden Ertuğrul Sağlam, “Ziraat Türkiye Kupası bizim için önemli. Hedeflerimizden bir tanesidir. Biz geniş bir kadro oluşturduk. Bu kadroda başlayacak olan kupa mücadelesinde de geniş kadrodan yararlanmak için değerlendireceğiz. Dün şehrimizin takımı olan Çarşambaspor’un maçını izledim. Mağlubiyetinden dolayı üzüldük. A Spor gerçekten güzel bir hizmet veriyor. Bizim de hedefimiz Türkiye kupasında devam edebildiğimiz kadar etmek. Geçen sene çok zorlu bir yarış içerisinde bunu götürebildiğimiz kadar götürdük. Hatta Çaykur Rizespor’a da çok şansız bir şekilde elenmiştik. Her şeyde bir hayır vardır. Belki de geçen seneki elenme bizi şampiyon yapan elenmeydi. Çünkü ondan sonra Galatasaray ile oynayacaktık. Manisa FK maçının arasına girecekti. Zaten o dönemde çok kısıtlı kadromuz vardı” dedi.

SAMSUN HABER HATTI