SPOR
Giriş Tarihi : 05-06-2024 12:21

Samsunspor'da 4 ayrılık

Trendyol Süper Lig ekiplerinden Samsunspor, Osman çelik, Moryke Fofana, Alim Öztürk ve Jakub Szumski ile yollarını ayırdığını duyurdu.

Samsunspor'da  4 ayrılık

Samsunspor Kulübü, sözleşmesi sona eren Osman Çelik, Moryke Fofana, Alim Öztürk ve kaleci Jakub Szumsk ile yapılan görüşmelerin olumsuz sonuçlanması nedeniyle  yollarını ayırma kararı aldı.

Samsunspor'dan yapılan açıklamada, “Değerli Samsunspor camiası ve taraftarlarımız, 11 yıl aradan sonra Süper Lig’e çıkmamızda büyük katkılar veren, saha içi ve dışındaki davranışlarıyla arkadaşlarına örnek gösterilen kaptanlarımız Osman çelik, Moryke Fofana ile oyuncularımız Alim Öztürk ve Jakub Szumski’nin sözleşmelerinin sona ermesi nedeniyle yapılan görüşmelerin olumsuz neticelenmesi sonucunda yeni sezonda kendileriyle birlikte olamayacağımızı üzülerek ifade ediyoruz. Sevgili Osman, Fofana, Alim ve Jakub, bu zorlu yolculukta ailemizin bir parçası oldunuz. Her zaman şanlı Samsunspor tarihinin unutulmaz değerleri olarak anılacaksınız. Oyuncularımızın akıttıkları tere, verdikleri emeğe teşekkür ediyor, bundan sonraki kariyerlerinde kendilerine başarılar diliyoruz. Yönetim Kurulumuzun aldığı bu kararın, takımımızın gençleştirilmesine ve büyük yatırımlar yaparak kurduğumuz akademiden yetişecek oyuncularla önümüzdeki sezonlarda kulübümüze büyük katkılar vereceğine de inanıyoruz" denildi.