SPOR
Giriş Tarihi : 07-12-2020 15:54   Güncelleme : 07-12-2020 15:54

Samsunspor'da bir oyuncu daha Koronavirüse yakalandı

TFF 1. Lig ekiplerinden Samsunspor'da, Salı günü sahasında karşılaşacağı Menemenspor maçı öncesinde bir oyuncunun daha Koronavirüs testi pozitif çıktı.

Samsunspor'da bir oyuncu daha Koronavirüse yakalandı

Samsunspor Kulübü'nden yapılan yazılı açıklamada, "Menemenspor maçı öncesi dün yapılan Covid-19 PCR testleri sonuçlanmış, 1 oyuncumuzda pozitif vakaya rastlanmıştır.
Oyuncumuzun sağlık durumu iyi olup, evinde izolasyon ve tedavi süreci devam etmektedir" denildi.

Böylece Samsunspor'da pandemi süresi boyunca Koronavirüse yakalanan oyuncu sayısı 18'e yükselmiş oldu.

Bu arada Koronavirüse yakalanan ve İstanbul'da özel bir hastanede tedavi altında bulunan Yıldırım Holding patronu ve Yılport Samsunspor A.Ş. Başkanı Yüksel Yıldırım yoğun bakım ünitesinden çıkarılarak normal  odaya alındı. Baikan Yıldırım, durumuyla ilgili twitter hesabından yaptığı açıklamada, "Başkan Mustafa Kemal Erkanat ile iki haftadır İstanbul'da özel bir hastanede yoğun bakımda kovid-19 tedavisi görüyoruz. Ben iki haftadır yoğun bakımda korona virüs ile mücadele ettikten sonra dün sağlık durumumun iyiye gitmesiyle yoğun bakımdan çıkarılıp normal odaya kondum. Mustafa Kemal Erkanat kardeşimin ise durumunun ciddiyeti hala devam etmekte olup ve tedavisinin 1-2 hafta daha yoğun bakımda devam edeceği doktorlar tarafından ifade edildi. Sonrada normal tedavi dönemi başlayacak. Her ikimizde yoğun bakımdaki tedavilerimizde üçer seans "Kök Hücre" tedavisi uygulaması gördük. İkimiz içinde kök hücre tedavisi çok başarılı bir sonuç verdi. Yaklaşık 2 hafta daha hastanede olacağım ve tam olarak iyileşene kadar burada kalacağım söylendi. Fizyotrapist ile akçiğer temizleme işlemlerine dün itibariyle başladım. İnşallah Allah'ın izni ile bu baş belası Korona'dan Mustafa Kardeşim ile yakın zamanda kurtulacağız. Bu sezon başından beri sağlık problemlerim ile mücadele etmekten henüz hiç bir Samsunspor maçına gidip türbünlerden canlı bir maç seyredemedim. İlk canlı maçımı seyretmek gözümde tütüyor. İnşallah ayağım uğurlu gelecektir" ifadelerini kullandı.

SAMSUN HABER HATTI