SPOR
Giriş Tarihi : 02-12-2020 19:02   Güncelleme : 02-12-2020 19:02

Samsunspor'da hedef ilk devreyi ilk 2'de tamamlamak

Samsunspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, ligin ilk devresını ilk 2 içerisinde tamamlamayı hedeflediklerini belirterek, "Şansızlık, sakatlık ve problemler yaşamamıza rağmen yukarılardan aşağıya düşmedik. Ben inanıyorum ki kalan 6 maçta en fazla puanı alıp ligin ilk devresini istediğimiz yerde yani ilk 2 içerisinde bitireceğiz" dedi.

Samsunspor'da hedef ilk devreyi ilk 2'de tamamlamak

TFF 1. Lig ekiplerinden Samsunspor, Cumartesi günü deplasmanda karşı karşıya gelecekleri Aydeniz Et Balıkesirspor karşılaşması hazırlıklarını Nuri Asan Tesisleri'nde Teknik Direktör Ertuğrul Sağlam nezaretinde sürdürüyor.

Teknik Direktör Ertuğrul Sağlam, antrenman sonrasında yaptığı açıklamada, her geçen gün daha iyi futbol oynayan ve iyi mücadele eden bir takım olduklarını belirterek, “Bunda özellikle son birkaç haftada oynayan takımın artık beraber oynama alışkanlığını da edinmesi bence biraz da bu oyunun daha istediğimiz gibi olmasını da sağladı.  Gönül isterdi ki yeni transferlerimizin, bütün oyuncularımızın bu oyuna katkı sağlaması ama hayatın her anında özellikle futbolda bu türlü şansızlıklarla sık sık karşılaşabiliyoruz. Bu yüzden biz şu anda elimizde mevcut bulunan, sağlıklı olan, performansına ve takıma katkı sağlayacağına inandığımız oyuncularımızla da götürmeye çalışıyoruz. Ligin üst sıralarındayız. O kadar şansızlık, sakatlık ve problemler yaşamamıza rağmen yukarılardan aşağıya düşmedik. Ben inanıyorum ki kalan 6 maçta en fazla puanı alıp ligin ilk devresini istediğimiz yerde yani ilk 2 içerisinde bitireceğiz. Daha sonra da sakatlarımızın durumunu tekrar gözlemleyip, takımımızda eksik olan mevkiler yani bize şampiyonluk yolunda bir üst lige çıkmada bize daha fazla katkı sağlayacağına inandığımız, eksik gördüğümüz yerleri de doldurarak ikinci yarıya daha iyi bir Samsunspor olarak hazırlanmak istiyoruz” dedi.

Herkesin iyi günde ve kötü günde Samsunspor’un yanında olmaları gerektiğini de dile getiren Ertuğrul Sağlam, “Şu anda yapmamız gereken bir iş varsa o da ‘Aydeniz Et Balıkesirspor karşılaşmasını nasıl kazanırız ve bu maçı nasıl kayıpsız atlatırız’a yoğunlaşmış durumdayız. Ben herkesten bu konsantrasyonu istiyorum. İyi günde, kötü günde yanımızda olmalarını istiyorum. Çünkü oyuncularımızın morale ve motivasyona ihtiyacı var. Dolayısıyla burada hepimizin ortak noktası Samsunspor ise herkes ‘Samsunspor’a nasıl katkı sağlayabilirim, nasıl yardımcı olabilirim, buradaki insanların moralini nasıl üst seviyede tutabilirim motivasyonunu düşürmem’ buna odaklanması gerekiyor. İnşallah Cumartesi günü Aydeniz Et Balıkesirspor karşılaşmasını kazanıp, daha sonra oynayacağımız Menemenspor karşılaşmasına da bu moral ve motivasyonla hazırlanarak ve maçlarımızı da birer birer kazanıp ligin daha yukarılarına doğru tırmanmayı istiyoruz” diye konuştu.

SAMSUN HABER HATTI