SPOR
Giriş Tarihi : 15-08-2020 12:27   Güncelleme : 16-08-2020 00:09

Samsunspor'da virüs tanısı konulan kalecinin 2. kontrolünde bulguya rastlanmadı

TFF 1. Lig ekiplerinden Samsunspor'da kaleci Nurullah Aslan'ın yapılan koronavirüs testi pozitif çıkınca Kocaelispor ile yapılması planlanan hazırlık maçı iptal edildi. Kaleciye yapılan ikinci kontrolde ise herhangi bir bulguya rastlanmadı.

Samsunspor'da virüs tanısı konulan kalecinin 2. kontrolünde bulguya rastlanmadı

Bolu'da kamp çalışmalarını sürdüren Samsunspor Futbol Takımı'na bugün kaldığı Koru Otel'de Bolu Sağlık Müdürlüğü sağlık ekipleri tarafından koronavirüs testi yapıldı.  Kaleci Nurullah Aslan'ın test sonucu pozitif çıkınca, Kocaelispor ile bugün yapılması planlanan hazırlık karşılaşması iptal edildi.

Samsunspor Kulübü'nden konuyla ilgili yapılan yazılı açıklamada, "Bugün oynayacağımız hazırlık maçı öncesi dün takım oyuncularımıza, teknik heyetimize, sağlık ve destek kadrolarımızdaki çalışanlarımız için Bolu Sağlık Müdürlüğü sağlık ekipleri tarafından yapılan Kovid-19 PCR testleri sonrası bir oyuncumuzun sonuçlarının pozitif çıkması sonucu bugün saat 17.00’de Bolu Koru Otel antrenman sahasında TFF 2. Lig ekiplerinden Kocaelispor ile oynayacağımız hazırlık maçı iptal edilmiştir" denildi.

İKİNCİ KONTROLDE BULGUYA RASTLANMADI

Ancak Samsunspor Kulübü'nden  saatler sonra ikinci bir açıklama daha geldi ve kaleci Nurullah Aslan'a yapılan ikinci kontrolde herhangi bir bulguya rastlanmadığı belirtildi. Samsunspor'dan yapılan açıklamada, "Yapılan kontrollerde PCR testi pozitif çıkan oyuncumuz Nurullah Aslan’da, sponsorumuz Medical Park Hastanesi’nde yapılan ek kontroller sonucunda herhangi bir bulgu saptanmamıştır" ifadelerine yer verildi.

SAMSUN HABER HATTI