SPOR
Giriş Tarihi : 10-01-2021 04:41   Güncelleme : 10-01-2021 04:41

Samsunspor'dan 'Algı oyunu' açıklaması

Samsunspor Kulübü, transfer döneminde ulusal ve yerel basında çıkan asılsız haberlere büyük tepki gösterdi. Yönetim Kurulu adıyla yapılan yazılı açıklamada, yayınlanan haberlerin asılsız ve art niyetli olduğu ve bu tür spekülasyonların Samsunspor'un sportif ve ticari başarısına zarar verdiği belirtildi. Açıklamada, "Samsunspor’un saha dışı ve masa başı oyunların içinde asla yer almadığını, yalan haberler, spekülasyonlar ve manevi algı oyunlarıyla işi olmadığını tüm futbol kamuoyu çok iyi bilmektedir. İçinde bulunduğumuz hassas transfer sürecinde, TFF Birinci Lig’i şampiyon bitirerek Süper Lig’e çıkmaya odaklanmış takımımıza zarar verecek tüm çalışmaları, takımımıza yapılmış art niyetli birer saldırı olarak ele alacağız ve hukuki haklarımızı arayacağız" denildi.

Samsunspor'dan 'Algı oyunu' açıklaması

TFF 1.Lig ekiplerinden Samsunspor Kulübü, 1 Şubat 2021 tarihinde sona erecek olan 2020-2021 sezonu ikinci transfer ve tescil dönemiyle birlikte, ulusal ve yerel basında yer alan bazı haberlerin asılsız ve art niyetli bulunduğu gerekçesiyle yazılı bir açıklama yaptı.

Samsunspor Futbol Kulübü A.Ş. Yönetim Kurulu adıyla yapılan açıklamada, Samsunspor Futbol Kulübü A.Ş.'nin profesyonel bir futbol kulübü ve bir anonim şirket olarak, sportif olduğu kadar finansal, ticari, hukuksal ve vergisel birçok yükümlülük taşıdığına dikkat çekilerek, "Kulübümüz profesyonelce yönetilen bir şirket kimliğine bürünmüştür. Dolayısıyla futbolcu transferleri dâhil olmak üzere, Samsunspor Futbol Kulübü A.Ş.’nin tüm faaliyetleri ticari nitelik taşımakta olup, bu çalışmalar üzerine yapılan spekülasyonlar, ancak Samsunspor’un sportif ve ticari başarısına zarar vermeye yaramaktadır. Samsunspor Kulübü Derneği’nin Başkanı, Samsunspor Futbol Kulübü A.Ş.’nin sahibi ve Yönetim Kurulu Başkanı olan Sayın Yüksel Yıldırım’ı hedef alarak haddini aşan birçok yalan haberin medyada kendine yer bulduğuna üzülerek şahit olduk. “Samsunspor basını” olma iddiası ile medyada yer bulan haberler gerçeği yansıtmadığı gibi, kulübümüzün transfer çalışmalarına da büyük zararlar vermektedir. Daha önceki transfer ve tescil dönemlerinde, bu gibi asılsız iddiaların ve sahte haberlerin kulübümüzün sportif başarısına verdiği zararları göz önünde bulundurarak, bundan sonraki süreçte, Samsunspor Futbol Kulübü A.Ş.’nin tüm yasal haklarını koruyacağını; kulübü maddi ve manevi zarara uğratan taraflara karşı gerekli hukuki mücadeleyi vereceğini kamuoyuna saygıyla duyururuz" denildi.

Samsunspor Kulübü'nün, 55 yıllık şanlı tarihinde  saha dışı ve masa başı oyunların içinde asla yer almadığı belirtilen açıklamada, "Samsunspor'un yalan haberler, spekülasyonlar ve manevi algı oyunlarıyla işi olmadığını tüm futbol kamuoyu çok iyi bilmektedir. İçinde bulunduğumuz hassas transfer sürecinde, TFF Birinci Lig’i şampiyon bitirerek Süper Lig’e çıkmaya odaklanmış takımımıza zarar verecek tüm çalışmaları, takımımıza yapılmış art niyetli birer saldırı olarak ele alacağız ve hukuki haklarımızı arayacağız. Samsunspor kamuoyunu yalan ve yanlış iddialarla meşgul etmek yerine; yönetimimizin, taraftarımızın, teknik ekibimizin ve futbolcularımızın emeklerine saygı gösterilmesini spor basınından ve spor kamuoyundan önemle rica ederiz. Bu vesileyle halkımızın doğru haber edinme özgürlüğünde büyük emekleri olan tüm basın çalışanlarının 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü tebrik ederiz" ifadelerine yer verildi.

SAMSUN HABER HATTI