SPOR
Giriş Tarihi : 23-05-2024 16:53

Samsunspor'dan ayrılma karar alan Markus Gisdol'dan taraftara teşekkür

Samsunspor ile yollarını ayırma kararı alan teknik direktörü Markus Gisdol, yaptığı açıklamada hem takıma hem de kendisine sahip çıkan taraftara teşekkür ederek, "Samsun’daki herkese yardımlarından ve bir aile olmaktan ötürü teşekkür ediyorum. Samsun’da geçirdiğim bu zamanı asla ama asla unutmayacağım" dedi.

Samsunspor'dan ayrılma karar alan Markus Gisdol'dan taraftara teşekkür

Bir puanla devraldığı Samsunspor'u Trendyol Süper Lig'e tutunmasını sağlayarak taraftarın büyük sevgisini ve saygısını kazanan ancak yapılan tüm ikna çabalarına rağmen kulüpten ayrılma kararı alan teknik direktör Markus Gisdol, taraftara teşekkür etti.

Samsunspor'un Alman teknik direktörü Markus Gisdol yaptığı açıklamada, "Geriye dönüp baktığımda, ilk günden itibaren hem kulüpteki çalışanlar hem de Samsun halkı bana çok iyi karşılandığımı hissettirdiler. Samsun’da geçirdiğim süreç, benim için harika ve değerliydi. Bunu kesinlikle unutmayacağım. Bu tecrübe ve süreçte tanıdığım insanlar için çok minnettar olduğumu söyleyebilirim. Öncelikle oyuncularıma bağlılıklarından dolayı teşekkür etmek istiyorum. Dediklerimizi ilk günden itibaren harfiyen yerine getirdiler. Bize inandılar, güvendiler ve bu kolay olmadı" dedi.

YILDIRIM VE ÇAPA'YA TEŞEKKÜR
Samsunspor Başkanı Yüksel Yıldırım ve futbol direktörü Fuat Çapa'ya da teşekkür eden Gisdol, "Beni ikna etmek için her şeyi yaptılar. Ama ayrılmaya karar verdim. Her şeyden önce bana güvendiler ve bu fırsatı verdiler" diye konuştu.

TARAFTARIMIZ İNANILMAZ
Markus Gisdol, açıklamasında takımlarına inanılmaz bir tutkuyla bağlı olan Samsunspor  taraftarına da teşekkür ederek, "Her zaman arkamızda durup bizlere inanılmaz bir şekilde destek oldular. Onların desteğini arkamızda hissetmek inanılmazdı ve bu sayede puanlar aldık. Bu kararı vermenin kolay olmadığını belirtmem gerekiyor. Benim için çok zor oldu ama sonuç olarak ben buraya başladığımda bir projemiz ve takımı kurtarmak gibi bir görevimiz vardı. Bunu başarılı bir şekilde gerçekleştirdik ve birlikte başardık. Benim için herkesin bu başarıda bir pay sahibi olması çok önemliydi. Bunu bir aile olarak başarmak harika bir histi. Ama futbolda hiçbir şey sonsuza dek sürmüyor. Bir sonraki adımda ne yapacağımı şu an için bilemiyorum. Kafamı dinlemek ve gelecek hakkında karar vermek için birkaç güne ve biraz dinlenmeye ihtiyacım olduğunu hissediyorum. Ama önümüzdeki günlerde ne olacağını bilemiyorum. Son olarak söylemek istediğim, Samsun’daki herkese yardımlarından ve bir aile olmaktan ötürü teşekkür ediyorum. Samsun’da geçirdiğim bu zamanı asla ama asla unutmayacağım. Samsunspor ve burada tanıdığım insanlar, her zaman kalbimde olacaklardır" ifadelerini kullandı.