SPOR
Giriş Tarihi : 09-12-2019 00:03   Güncelleme : 09-12-2019 01:03

Samsunspor'dan taraftara yönelik 'Orantısız Güç'e kınama!

Yeni Çorumspor- Samsunspor karşılaşması öncesi Kırmızı-Beyazlı taraftara yönelik polisin "TOMA, biber gazı ve fiziksel güç" kullanması Yılport Samsunspor'dan yapılan açıklamayla şiddetle kınandı. Samsunspor'dan yapılan açıklamada, "Her zaman her yerde takımımızı desteklemekten geri kalmayan centilmen Büyük Samsunspor taraftarına yapılan bu orantısız güç kullanımını tasvip etmiyor ve şiddetle kınıyoruz" denildi. Samsunspor A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Yüksel Yıldırım da sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "Büyük Samsunspor Taraftarına Çorum'da yapılanları kınıyorum. Gereken yapılacaktır" dedi.

Samsunspor'dan taraftara yönelik 'Orantısız Güç'e kınama!

TFF 2.Lig Beyaz grubun 16 haftasının en önemli maçında takımlarını yalnız bırakmayarak Çorum'a giden ancak Dr.Turhan Kılıççıoğlu Stadı'nın misafir tribününe ellerinde bilet olmasına rağmen alınmamasına tepki gösteren Samsunspor taraftarına çevik kuvvet polislerin yaptığı orantısız güç büyük tepki gördü.

Yılport Samsunspor A.Ş'nin resmi internet sitesinden yapılan yazılı açıklamada, taraftara yönelik orantısız güç kullanılmasına şiddetle kınanırken, "Büyük Samsunspor taraftarının Çorum’da centilmence misafir edilip, rahat bir şekilde maç izlemeleri için her türlü tedbirin alınacağı ve gerekli özenin gösterileceğine dair Valilik ve Emniyet Müdürlüğünden olumlu görüş almamıza rağmen, maalesef maç öncesinde ve sonrasında talihsiz olaylar yaşanmış ve birçok taraftarımızın yaralanmasına neden olunmuştur denildi.

İşte o açıklama;

"Komşu şehrimizin takımı Yeni Çorumspor ile Dr. Turhan Kılıçoğlu stadında bugün oynadığımız maç öncesinde yaşanan talihsiz olaylar nedeniyle yaşadığımız derin üzüntüyü vefakâr ve cefakâr Büyük Samsunspor taraftarı ile paylaşmak isteriz.

Karşılaşma öncesinde taraftarlarımızdan gelen yoğun talep üzerine mevcut kontenjanın yetersiz kalacağı düşünülerek ev sahibi takım yöneticileri ile temasa geçilmiş ve kontenjanımız arttırılarak taraftarımızın centilmence takımımızı desteklemesinin önü açılmıştır.  Bu konuda bize olanakları ölçüsünde yardımcı olmaya çalışan Yeni Çorumspor yönetimine başta Sayın Başkan Fatih Özcan olmak üzere teşekkür ederiz. 

Diğer taraftan Büyük Samsunspor taraftarının Çorum’da centilmence misafir edilip, rahat bir şekilde maç izlemeleri için her türlü tedbirin alınacağı ve gerekli özenin gösterileceğine dair Valilik ve Emniyet Müdürlüğünden olumlu görüş almamıza rağmen, maalesef maç öncesinde ve sonrasında talihsiz olaylar yaşanmış ve birçok taraftarımızın yaralanmasına neden olunmuştur. 

Her zaman her yerde takımımızı desteklemekten geri kalmayan centilmen Büyük Samsunspor taraftarına yapılan bu orantısız güç kullanımını tasvip etmiyor ve şiddetle kınıyoruz. 

Bilinmelidir ki başımızın tacı Büyük Samsunspor taraftarı her yerde takımının yanındadır. Yükseliş sezonumuzda şampiyonluğa yürüdüğümüz bu yolda her zaman olduğu gibi bugünde taraftarımızla el ele, gönül gönüle olduğumuzu kamuoyuna saygıyla duyururuz."

BAŞKAN YILDIRIM: GEREKEN YAPILACAK

Bu arada Samsunspor A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Yüksel Yıldırım da sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, Çorum'da yaşanan olayları kınadı ve gerekenin yapılacağını söyledi. Yıldırım, "Önce Çorum'da olanları hiçbirimiz tasvip etmiyoruz. Bizler olanlarla ilgili olarak şoktayız. Böyle olacağını bilseydim İstanbul'da Ruslarla olan iş görüşmemi ve yemeğimi iptal eder orada olurdum. Büyük Samsunspor Taraftarına Çorum'da yapılanları kınıyorum. Gereken yapılacaktır. Söz veriyorum. En kısa zamanda yapacağız. Samsunspor Derneği bu işleri yapıyordu. Onlarda bıraktı bu işleri. İş başa düştü. Artık malesef tırnak ile etin ayrıldığı bir döneme girmiş olduk. Çorum'da olanlar bize büyük bir ders oldu. Çok üzgünüz ve şoktayız. Tarihimizde bu bir ilk! Bu resimdeki iki çocuk ve Çorum'a giden diğer tüm çocukları haftaya oynayacağımız maça kulüp olarak misafirimiz davet ediyoruz. Bu Şehrin çocukları Samsunsporludur... Kenetlenmek içln tam bir doğru zaman. Evet. Avukatlarımız aracılığıyla işlemlere hemen başlıyoruz. Tek başıma her yerde savaş veremem. Yakın zamanda her şeyi yoluna sokacağım. Söz veriyorum. Yolumuz uzun ve dikenli. Bunu zaman geçtikçe çok daha iyi anlıyoruz. Allah Samsunspor'umuzun ve taraftarımızın yardımcısı olsun" dedi.

SAMSUN HABER HATTI