GÜNDEM
Giriş Tarihi : 20-01-2022 15:30   Güncelleme : 20-01-2022 15:30

Samsunspor´un 33 yılık acısı: Futbol şehitleri törenle anıldı

Tam 33 yıl önce 20 Ocak 1989 yılında Samsun'un Havza ilçesinde yaşanan trafik kazasında futbol yolunda şehit olan Teknik Direktör Nuri Asan, futbolcular Muzaffer Badalıoğlu, Mete Adanır ve Zoran Tomiç ile otobüs şoförü Asım Özkan, kazanın yıl dönümünde dualarla anıldı.

Samsunspor´un 33 yılık acısı: Futbol şehitleri törenle anıldı

Malatyaspor ile deplasmanda oynanacak maç için 33 yıl önce 20 Ocak 1989'da yola çıkan Samsunspor takım otobüsünün Havza ilçesinde bir kamyonla çarpışması sonucu hayatını kaybeden Teknik Direktör Nuri Asan, futbolcular Muzaffer Badalıoğlu, Mete Adanır ve Zoran Tomic, otobüs şoförü Asım Özkan ile kazadan yaralı kurtulduktan sonra Ekim 2021'de kalp krizi sonucu hayatını kaybeden Emin Kar kabirleri başında dualarla anıldı.

Türk futbol tarihinin en acılı günlerinden olan kazanın 33'üncü yıldönümü nedeniyle Teknik Direktör Nuri Asan, otobüs şoförü  Asım Özkan'ın  Asri ve Kıranköy mezarlıklarındaki kabirleri başına çelenk konularak dua edildi. Asri mezarlıkta bulunan ve kazada yaralanıp yıllar sonra vefat eden menajer Yüksel Özkan, geçtiğimiz günlerde hayatını kaybeden eski yöneticilerden Tarık Kaptan ve elim kazada yaralanarak felç kalan ve 3 ay önce kalp krizi sonucu vefat eden Emin Kar ile Samsunspor Futbol Kulübü A.Ş. Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mustafa Kemal Erkanat’ın da Kıranköy mezarlığındaki kabri başında dua yapıldı.

Buradaki törenlere kazada yaralanan bazı futbolcular,  eski ve yeni yöneticiler ile taraftarlar katıldı. 

ZONGULDAK VE KKTC'DE DE TÖREN 
Bu arada futbolculardan Muzaffer Badalıoğlu Zonguldak'da, Mete Adanır Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde, Zoran Tomic için ise Bosna Hersek'te mezarları başında  içinde anma töreni düzenlendi. 

Bu arada mezarlık ziyaretlerinin ardından 20 Ocak Samsunspor şehitleri anısına  Kızılay işbirliğinde Cumhuriyet Meydanı’nda kan bağışı yapıldı. Kızılay Kan Bağış istasyonunda Samsun Valisi Zülkif Dağlı, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Samsunspor Futbol Kulübü A.Ş. Genel Müdürü Soner Soykan, Genel Kaptan Cenk İşler, Teknik Direktör Fuat Çapa, Samsunspor Kulübü Derneği Başkan Vekili Savaş Boyar, Yönetim Kurulu Üyeleri, teknik heyeti ile taraftarlar kan bağışında bulundu.

SAMSUN HABER HATTI

AdminAdmin