GÜNDEM
Giriş Tarihi : 20-01-2021 12:40   Güncelleme : 20-01-2021 12:42

Samsunspor´un 5 futbol şehidi törenle anıldı

20 Ocak 1989 yılında Samsun'un Havza ilçesinde yaşanan trafik kazasında futbol yolunda şehit olan Teknik Direktör Nuri Asan, futbolcular Muzaffer Badalıoğlu, Mete Adanır ve Zoran Tomiç ile otobüs şoförü Asım Özkan, kazanın yıl dönümümnde dualarla anıldı.

Samsunspor´un 5 futbol şehidi törenle anıldı

Malatyaspor ile deplasmanda oynanacak maç için 20 Ocak 1989'da yola çıkan Samsunspor takım otobüsünün Havza ilçesinde bir kamyonla çarpışması sonucu hayatını kaybeden Teknik Direktör Nuri Asan, futbolcular Muzaffer Badalıoğlu, Mete Adanır ve Zoran Tomic ile otobüs şoförü Asım Özkan, kabirleri başında dualarla anıldı.

Türk futbol tarihinin en acılı günlerinden olan kazanın 32'inci yıldönümü nedeniyle Teknik Direktör Nuri Asan ve otobüs şoförü  Asım Özkan’ın Asri ve Kıranköy mezarlıklarındaki mezarı başına çelenk konularak dua edildi. Asri mezarlıkta bulunan ve kazada yaralanıp yıllar sonra vefat eden menajer Yüksel Özan’ın da kabri başında dua yapıldı.

Buradaki törenlere kazada yaralanan bazı futbolcular,  eski ve yeni yöneticiler ile taraftarlar katıldı. 

ZONGULDAK VE KKTC'DE DE TÖREN 
Bu arada futbolculardan Muzaffer Badalıoğlu Zonguldak'da, Mete Adanır Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde, Zoran Tomic için ise Bosna Hersek'te mezarları başında  içinde anma töreni düzenlendi. 

SAMSUN HABER HATTI