SPOR
Giriş Tarihi : 08-03-2021 13:55   Güncelleme : 08-03-2021 13:55

Samsunspor'un alternatif forması 'Mor' renginde olacak

Samsunspor Kulübü, kadına yönelik şiddet konusunda farkındalık yaratmak için gelecek sezon oyuncuların giyeceği alternatif formanın rengini 'Mor' olarak belirledi.

Samsunspor'un alternatif forması 'Mor' renginde olacak

Samsunspor Kulübü'nden konuyla ilgili yapılan yazılı açıklamada, "Varlıkları ve emekleri ile dünyayı yaşanabilir kılan tüm kadınların yanındayız. Kadına şiddetin zihinlerdeki değişimle biteceğini biliyoruz. Bu değişime destek olmak ve dikkat çekmek için önümüzdeki sezon giyeceğimiz alternatif formamızın rengini “mor” yapma ve satışından elde edilecek gelirin bir kısmını bu mücadeleyi veren derneklere bağışlama kararı aldık.  Değişimi hep birlikte başlatacak, hep birlikte şiddete dur diyeceğiz. Tüm kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kutlu olsun" ifadelerne yer verildi.

YÜKSEL YILDIRIM: ARTIK KIRMIZI İLE BEYAZIN KENETLENME ZAMANI GELDİ
Bu arada Yılport Samsunspor Başkanı Yüksel Yıldırım, twitter hesabından "Artık Kırmızı ile Beyazın kenetlenme zamanı geldi" paylaşımında bulundu. Yıldırım, "Son dönemde bana Samsunspor FK Başkanı olmaktan mutlu musun diye soranlara cevabım: Evet, çok mutluyum!!! Bunun için çok çalışıyorum. Takım başarılı olduğu zaman inanılmaz mutlu oluyorum. Çünkü koca bir şehrin ve taraftar grubunun yanımda olduğunu hissettirmesi ve benim de onları mutlu etme arzum tam bir sanatsal orkestraya dönüşüyor. Benim için bu sanatın orkestrasının maestrosu olmak, farklı ve ayrıcalıklı bir yaşam şekli oluşturuyor. Ligin sezon sonu öncesi zirve yarışı altında, kulüp olarak inanılmaz performanslar gösterebilmek adına oluşan büyük stresleri ve riskleri sağduyulu ve başarılı bir şekilde yönetmek hayatımın vazgeçilmez yeni yaşam tarzı oldu. Artık Kırmızı ile Beyazın kenetlenme zamanı geldi... Bizim için yakında her renk "Kırmızı - Beyaz" ve her yer "Şehr-i Samsun" olacak... Sizi mutlu etmek ve gururlandırmak, beni çok mutlu ediyor" dedi.

SAMSUN HABER HATTI