GÜNDEM
Giriş Tarihi : 01-10-2020 17:47   Güncelleme : 01-10-2020 17:47

Samsunspor'un şampiyonluk kupası kazada ölen gencin kabrine götürüldü

Samsunspor'un 2019 – 2020 sezonu TFF 2. Lig Beyaz Grup'taki şampiyonluk kupası, 11 ay önce henüz 15 yaşındayken kazada hayatını kaybeden Batuhan Yılmaz'ın kabrine götürüldü. Teknik Direktör Ertuğrul Sağlam, kabristana şampiyonluk kupasını, Batuhan’ın isminin yazılı olduğu 55 numaralı formayı ve çiçeği bırakarak dua etti.

Samsunspor'un şampiyonluk kupası kazada ölen gencin kabrine götürüldü

Samsunspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, Kulüp Genel Müdürü Soner Soykan, teknik heyet  ve bazı futbolcuları geçen yıl Aralık ayında Samsun’un Çarşamba ilçesinde yaşanan trafik kazasında hayatını kaybeden 2 öğrenciden Samsunspor fanatiği 15 yaşındaki Batuhan Yılmaz'ın kabrini ziyaret etti.

Samsun'un Çarşamba ilçesindeki Göğceli Mezarlığı’ndaki Batuhan Yılmaz'ın kabrine şampiyonluk kupasını, Batuhan’ın isminin yazılı olduğu 55 numaralı formasını ve çiçeği bırakarak dua eden Teknik Direktör Ertuğrul Sağlam, “Sizin acınız bizim de acımız. Batuhan Samsunsporluluğuyla hepimizin gönlünde yer edindi. Batuhan’ın bizim için çok ayrı bir önemi var. Oda geçtiğimiz sezon biz çok zorlu bir şampiyonluk yarışı verdik. Bu mücadele içerisinde çok inişler çıkışlar yaşadık. Özellikle kırılma maçlarından bir tanesi Yeni Çorumspor deplasmanında maalesef maçı 2-1 kaybetmiştik. Soyunma odasında maçın üzüntüsünü yaşarken belki de birçok Samsunsporlu taraftarımız umutsuzluğa kapılmıştı. O umutsuzluk içerisinde Batuhan’ın atmış olduğu bir tweet herkesi kendine getirdi. Umutlarımızı tekrar tazeledi. Çok iyi hatırlıyorum ‘pes etmek yok biz şampiyon olacağız’ tweeti ile bizim tekrar şampiyonluk yarışında tekrar ayağa kalkmamıza vesile oldu. Onun için Batuhan bizim için bir semboldür” dedi.

TFF 1. Lig şampiyonluk kupasını da Batuhan’ın mezarına getirecekleri sözünü de veren Ertuğrul Sağlam, “Biz oyuncularımızla beraber bir söz verdik. İnşallah bu yarışı önde tamamlayacağız ve Batuhan’ın bu açtığı yolda şampiyon olacağız. Şampiyonluk kupası ile birlikte Batuhan’ı ziyaret edeceğimizi söyledik. Biz bu sözü verirken, yönetimimiz, teknik arkadaşlarımız, futbolcularımızdan aldığımız güçle söylemiştik. Geçen seneki kupayı Batuhan’a hediye ediyoruz. Burada hem şahsım hem kulübüm ve hem de oyuncularım adına bir söz daha vermek istiyoruz. İnşallah sezon sonunda TFF 1. Lig kupasını da kazanıp o kupayı da Batuhan’a getireceğiz” diye konuştu.

SAMSUN HABER HATTI