ASAYİŞ
Giriş Tarihi : 12-07-2020 08:17   Güncelleme : 12-07-2020 08:17

Samsun'un 5 ilçesinde uyuşturucu operasyonu: 10 gözaltı

Samsun'un Havza, Bafra, Terme, Ayvacık ve Salıpazarı ilçelerinde yapılan uyuşturucu operasyonunda 10 şüpheli yakalanarak gözaltına alındı.

Samsun'un 5 ilçesinde uyuşturucu operasyonu: 10 gözaltı

Samsun İl Jandarma Komutanlığı Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri, Havza, Bafra, Terme, Ayvacık ve Salıpazarı'nda uyuşturucu ile mücadele kapsamında tespit edilen adreslere operasyon düzenledi.

Konuyla ilgili Samsun Valiliği'nden yapılan açıklamaya göre, Havza İlçesi Kuşkonağı Mahallesi'nde kamuya açık kırsal alanda yapılan aramalarda 46 kök kenevir bitkisi ele geçirilirken 2 kişi yakalandı. Cevizlik Mahallesinde de  347 kök kenevir bitkisi ile birlikte  2 zanlı gözaltına alındı.

Bafra'nın  Adaköy Mahallesi'nde arazide yapılan aramada 28 kök kenevir bitkisi bulundu, bir kişi yakalandı.

Terme'nin Kesikkaya Mahallesinde ev ve eklentilerdeki aramalarda 1.050 gram kurutulmaya bırakılmış kenevir bitkisi ile birlikte bir kişi ele geçirildi.

Ayvacık İlçesi Söğütpınar Mahallesi'nde 11 Kilogram Kubar Esrar maddesi ile birlikte 1 kişi, Söğütpınar Mahallesi'nde 40 kök kenevir bitkisi ile birlikte 1 zanlı, Yeşilçam Mahallesi'nde de 206 kök kenevir bitkisi ele geçirilirken, bir şüpheli gözaltına alındı.

Salıpazarı İlçesi Karayonca Mahallesi'nde ise 4 kök kenevir bitkisi ele geçirilirken bir kişi gözaltına alındı. Toplam 10 şüpheli ile ilgili soruşturmanın devam ettiği belirtildi.

SAMSUN HABER HATTI