GÜNDEM
Giriş Tarihi : 04-10-2020 13:53   Güncelleme : 04-10-2020 13:53

Samsun'un 57 mahallesinde su çilesi sona eriyor

Samsun Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ) Genel Müdürlüğü tarafından ihalesi gerçekleştirilen ve 9 ilçenin içme suyu sorununu çözümleyecek altyapı yatırımının startı verildi. Çalışmalar tamamlandığında 9 ilçenin 57 mahallesindeki içme suyu çilesi sona erdirilecek.

Samsun'un 57 mahallesinde su çilesi sona eriyor

Samsun'un Yakakent, Alaçam, Bafra, Atakum, Tekkeköy, 19 Mayıs, Ayvacık, Salıpazarı ve Canik ilçesindeki toplam 57 mahallenin su sıkıntısı kökten çözülüyor. Samsun Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (SASKİ) Genel Müdürlüğü tarafından ihalesi yapılan, 56 milyonluk dev yatırımın 2021 yılının sonunda bitirileceği açıklandı.

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Samsun'da özellikle su konusunun hiç konuşulmadığı bir ortamı temin etmek istediklerini belirterek, "Samsun'un merkezinden en ücra köşelerine kadar altyapı hizmetlerini ulaştırmak için tüm ekiplerimiz gayretle çalışıyor. Bu kapsamda geçtiğimiz günlerde ihalesi yapılan Doğu- Batı Grubu içme suyu inşaatının saha çalışmaları başlıyor. Hedefimiz 2021 yılının sonuna kadar bitirip vatandaşlarımızın her yıl çektiği su sorununa neşter vurarak ihtiyaçlarına hızlı ve kalıcı çözümler üretmek. Şimdiden hayırlı olsun" dedi.

SAMSUN HABER HATTI