GÜNDEM
Giriş Tarihi : 26-08-2020 13:55   Güncelleme : 26-08-2020 13:55

Samsun'un 8 ilçesi ilçe özel teşvik kapsamına alındı

Samsun Valisi Zülkif Dağlı, Resmi Gazete’de yayınlanan ‘Yatırımlarda Devlet Yardımları Hakkında Kararda Değişiklik Yapılmasına Dair Karar’ ile Samsun'un 8 ilçesinin özel teşvik kapsamına alındığını açıkladı. Dağlı, bu kararla 8 ilçenin daha cazip hale geleceğini belirtti.

Samsun'un 8 ilçesi ilçe özel teşvik kapsamına alındı

Samsun'un Kavak, Havza, Alaçam, Yakakent, Vezirköprü, Salıpazarı, Asarcık ve Ayvacık ilçeleri Resmi Gazete’de yayınlanan ‘Yatırımlarda Devlet Yardımları Hakkında Kararda Değişiklik Yapılmasına Dair Karar’ ile özel teşvik kapsamına alındı.

Samsun Valisi Zülkif Dağlı, konuyla ilgili aptığpı açıklamada, “Ülkemizin Karadeniz’e açılan kapısı konumunda olan Samsun, lojistik, sağlık hizmetleri, gıda, tarım ve turizm başta olmak üzere pek çok alanda bütün yatırımcılara elverişli imkânlar sunmaktadır. Her açıdan bölgesel merkez durumunda olan Samsun, gelişmiş sanayi altyapısı, deniz, kara, havayolu ve demiryolu bağlantıları, iş gücü, coğrafi konumu ve yüzyıllardan beri ticaret, sanayi ve ulaştırma konusunda edindiği bilgi birikimi ile yeni yatırımlar için bütün ilçeleriyle birlikte Orta Karadeniz Bölgesi’nin en önemli cazibe merkezidir. Yapılan bu değişikliklerle birlikte ilçelerimizde yapılacak yatırımların hız kazanması ve ilçelerimizin daha cazip hale gelmesinin önü açılacaktır. İlimizin topyekûn olarak gelişmesinde şüphesiz büyük bir yararı olacak bu kararın alınmasında başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere emeği geçen herkese şükranlarımı sunarım” dedi.

SAMSUN HABER HATTI