GÜNDEM
Giriş Tarihi : 22-12-2020 19:07   Güncelleme : 22-12-2020 19:07

Samsun'un Kavak Belediye Meclisi'nin tek kadın üyesi AK Parti'den ihraç edildi

Samsun'un Kavak Belediyesi'nin tek kadın meclis üyesi Fatma Çankaya, seçim sonrasında parti tüzüğüne aykırı davranışları ve grup kararlarına uymama gerekçesiyle Ak Parti'den ihraç edildi. Alınan kararı AK Parti Kavak İlçe Başkanı Onur Bakır açıkladı.

Samsun'un Kavak Belediye Meclisi'nin tek kadın üyesi AK Parti'den ihraç edildi

AK Parti Kavak İlçe Başkanı Onur Bakır, Kavak Belediyesi AK Parti Meclis Üyesi Fatma Çankaya'nın parti tüzüğüne aykırı davranışları nedeniyle AK Parti'den ve parti Meclis Üyeliğinden ihraç edildiğini açıkladı.

AK Parti Kavak İlçe Başkanı Onur Bakır, yaptığı yazılı açıklamasında, "31 Mart 2019 Mahalli Yerel Seçimlerinde Kavak İlçemiz Cumhur İttifakı Oyları ile Belediye Meclis Üyesi seçilen Fatma Çankaya, seçim sonrasında parti tüzüğüne aykırı davranışları ve grup kararlarına uymama nedeniyle AK Parti’den ihraç edilmiştir. Kavak ilçemizden tek bayan meclis üyesi olarak listeye alınan ve 31 Mart Seçimlerinde AK Parti saflarından Belediye Meclis üyesi seçilen Fatma Çankaya, yapılan onca uyarı ve ikazlara rağmen parti tüzüğüne aykırı ve parti bütünlüğünü bozacak davranışları nedeniyle sevk edildiği  İl Disiplin Kurulunun ihraç kararının, Genel Merkez Disiplin Kurulunun onayı sonrası Parti Üyeliği ve AK Parti Meclis Üyeliklerinden ihraç edilmiştir“ dedi.

Parti tüzüğüne aykırı hareket eden ve zaafa, zarara uğratmaya yönelik hiçbir hareket ve eylemin karşılıksız kalmayacağını dile getiren İlçe Başkanı Onur Bakır, "Bilinmesini isteriz ki;  AK Parti siyaseti leke götürmez bir anlayış ile çalışır. AK Parti’de hiçbir kişi gerekçesiz bir şekilde ihraç edilmez, edilemez. Parti Disiplin Kurulumuzun almış olduğu kararlar yapılan incelemeler neticesinde karara bağlanır. Her kim olursa olsun Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız sayesinde geldiği yere ihanet etme hakkına sahip değildir. Bilinmelidir ki parti tüzüğüne aykırı hareket eden ve zaafa ve zarara uğratmaya yönelik hiçbir hareket ve eylem karşılıksız kalmayacaktır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur” ifadelerine yer verdi.

Kavak Belediyesi Meclisi'nde Ak Parti'den 6, İYİ Parti'den 5, MHP'den ise 4 üye bulunuyordu. Ak Parti'den ihraç edilen Fatma Çankaya ise meclisin tek kadın üyesi konumundaydı.

SAMSUN HABER HATTI