GÜNDEM
Giriş Tarihi : 09-12-2020 12:43   Güncelleme : 09-12-2020 12:46

Samsun'un 'Oyuncakçı Dede'si, Koronavirüs'ten hayatını kaybetti

Samsun'da atölyesinde ekolojik ahşap oyuncaklar yapan ve 'Oyuncakçı Dede' olarak adlandırılan Salih Tok, yakalandığı Koronavirüs hastalığından kurtulamayarak hayatını kaybetti.

Samsun'un 'Oyuncakçı Dede'si, Koronavirüs'ten hayatını kaybetti

Samsun'da yaklaşık 16 yıldır, kurduğu kendi atölyesinde çam, gürgen ve kavak ağacından el yapımı olarak ürettiği ekolojik ahşap oyuncaklarla adını duyuran ve çocukların 'Oyuncakçı Dede'si olarak  adlandırılan  65 yaşındaki Salih Tok, 15 gün önce yakalandığı Koronavirüs hastalığı nedeniyle özel bir hastaneye kaldırıldı.

Tedavi gördüğü hastaneden durumu ağırlaşan ve yoğun bakım ünitesinde alınan Salih Tok, doktorların tüm müdahalesine rağmen verdiği yaşam mücadelesini kaybetti.

Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, 'Oyuncakçı Dede' Salih Tok'un ölümüyle ilgili sosyal medya hesabından yayınladığı başsağlığı mesajında, "Çocukların hayal dünyasını süsleyen, kalbindeki güzellikleri beden diliyle karşısındakine hissettiren, her zaman güler yüzüyle insanlara pozitif enerji veren, her stantımıza neşe ve fark katan çocuklarla çocuk olan şehrimizin oyuncakçı dedesi kıymetli büyüğümüz Salih Tok abimiz hakkın rahmetine kavuşmuştur. Merhum abimize Allah’tan rahmet kederli ailesine ve yakınlarına sabırlar dilerim" dedi.

SAMSUN HABER HATTI