GÜNDEM
Giriş Tarihi : 20-03-2021 12:30   Güncelleme : 20-03-2021 12:30

Samsun'un tek adası 'Kirazlık' büyülüyor

Samsun'un göller içinde tek adası olma özelliği taşıyan Ayvacık ilçesindeki 'Kirazlık Adası' doğal güzelliği ile büyülüyor. Samsun Valisi Zülkif Dağlı, sosyal medya hesabından adanın fotoğrafını "Eşsiz Manzara" sözleriyle paylaştı.

Samsun'un tek adası 'Kirazlık' büyülüyor

'Saklı Cennet' olarak adlandırılan Samsun'un Ayvacık İlçesindeki Kirazlık Adası  doğal güzelliği ile ziyaretçileri adeta büyülüyor. Yeşilırmak üzerine 1975-1981 yılında yapılan Suat Uğurlu Barajı sularının bölgeyi kaplamasıyla oluşan 'Kirazlık Adası', Samsun'un göller içindeki tek adası konumunda bulunuyor.

Eşsiz bir manzaraya sahip olan, ilçeye gelen yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çekerek fotoğrafladığı ada, doğal dokusuyla Samsun'un sayılı güzellikleri arasında yer alıyor.  İlçeye yaklaşık 10 kilometre mesafede Çarşamba yolu üzerinde görülebilecek bir konumda olan, insanın yaşamadığı  ve sadece yabani hayvanların bulunduğu ada çevresi tekne ile gezilebiliyor. Böylece yerli ve yabancı turistler bu eşsiz güzelliği yakından görme imkanına kavuşabiliyor.

Samsun Valisi Zülkif Dağlı, il merkezine 63 kilometre mesafede yer alan, yemyeşil dokusu, baraj gölleri, şelaleleri, yürüyüş rotaları ve tarihi yapılarıyla dikkat çeken Ayvacık İlçesi'ne ayrı bir güzellik katan 'Kirazlık Adası'nın fotoğraflarını sosyal medya hesabından "Eşsiz manzarası ve göller içinde tek ada olma özelliğiyle Kirazlık Adası/Ayvacık" sözleriyle paylaştı.

SAMSUN HABER HATTI