GÜNDEM
Giriş Tarihi : 08-03-2021 11:03   Güncelleme : 08-03-2021 11:03

Samsun'un tek kadın Kaymakamı Koronavirüs denetiminde

Samsun'un tek kadın kaymakamı Kübra Baka, Ayvacık ilçesinde koronavirüs denetimine çıktı. Konaklama tesislerini inceleyen Baka, "Tedbirlere uyarsak aydınlık günler yakın" dedi. Kaymakam Kübra Baka, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle yayınladığı mesajda ise, ölümlerden, şiddetten, hakaretten uzak bir dünyada bu günü hak ettikleri şekilde kutlama dileğinde bulundu.

Samsun'un tek kadın Kaymakamı Koronavirüs denetiminde

Samsun'un 17 ilçesindeki tek kadın kaymakamı olan ve Ayvacık İlçesi'ne 2 Şubat 2021'de atanan Kübra Baka, Koronavirüs tedbirleri kapsamında kentteki konaklama tesislerinde denetim yaptı.

Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu'nun otel ve konaklama tesisleri için belirlediği kurallara uyumunu denetleyen Kaymakam Kübra Baka, görevlilere alınan tedbirlere istisnasız riayet gösterilmesi yönünde uyarılarda bulundu. 

Kaymakam Baka, vaka oranına göre Samsun'un çok yüksek riskli iller arasında kırmızı kategoride bulunduğunu belirterek, alınan ve yürülükte bulunan tedbirlere herkesin kesinlikle uymalarını istedi, denetimlerin de belirlenen plan doğrultusunda sürdürüleceğini ifade etti. Ayvacık Kaymakamı Kübra Baka, "Biz sizler için her gün sahadayız. Siz de vatandaşlarımız olarak bize destek olup tedbirlere uyarsanız aydınlık günler yakın. Birlikte başaracağız" dedi.

KADINLAR GÜNÜ MESAJI
Bu arada Ayvacık Kaymakamı Kübra Baka, sosyal medya hesabından 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle yayımladığı mesajda ise, "Ölümlerden, şiddetten, hakaretten uzak bir dünyada bu günü hak ettiğimiz şekilde kutlamak dileğiyle iyi ki varsınız, iyiki varız. 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'müz kutlu olsun"  ifadelerini kullandı.

KAYMAKAM KÜBRA BAKA KİMDİR?

10 Ağustos 1995  Artvin Yusufeli doğumlu olan kaymakam, ilk ve orta öğrenimini Yusufeli’nde, lise öğrenimini Erzurum Anadolu Lisesinde yatılı olarak tamamladıktan sonra 2013 yılında İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi bölümünü kazandı. 2018 yılında yükseköğretimini tamamlayan kaymakam Kübra Baka, 9 Kasım 2019'da yapılan 108.Dönem Kaymakam Adaylığı Sınavı'nı kazanarak Hatay Kaymakam Adayı olarak kaymakamlık mesleğine intisap etti. İl Stajını Hatay Valiliğinde, Refiklik Stajını Kırklareli/Vize ve Balıkesir/Burhaniye ilçelerinde, Mülkiye Teftiş Stajını Ordu ve Kayseri illerinde yaptı. Kaymakam Kübra Baka, İçişleri Bakanlığı'nın 02.02.2021 tarihli Bakanlık onayı ile 04.02.2021 tarihinde Ayvacık İlçesi'nde görevine başladı.

SAMSUN HABER HATTI