14 AĞUSTOS 2018

Samsun´un turizm tanıtımı eksik!

Samsun Valisi Osman Kaymak, Samsun´un turizminin masaya yatırıldığı toplantıda kentin tanıtımının eksik olduğunu söyledi. Vali Kaymak, Samsun´da otellerin doluluk oranının yüzde 55 olduğunu belirterek, "Turizm için yeterli tanıtımları gerek sosyal medyada, gerekse diğer alanlarda yapamadığımızı düşünüyorum" dedi.

Samsun´un turizm tanıtımı eksik!

Samsun İl Turizm Koordinasyon Kurulu toplantısı Samsun Valisi Osman Kaymak başkanlığında yapıldı. İl Kültür Turizm Müdür Vekili Ömer Pamuk'un sunumuyla başlayan toplantıda Karadeniz Turistik İşletmecileri Derneği (KATİD) Başkanı Murat Toktaş, OKA Genel Sekreteri Mevlüt Özen ve Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Sefer Arlı, Samsun’da turizmin canlanması adına konuşma yaptı. Ardından da Samsun Valisi Osman Kaymak, kentin turizmiyle ilgili görüşlerini dile getirdi.

OTELLERDE DOLULUK ORANI YÜZDE 55
Vali Osman Kaymak konuşmasında Samsun'un turizmden hak ettiği payı almasının çok önemli olduğunu vurguladı ve "Hep bunu istiyoruz. Mevcut yapı içerisinde bakıldığında, Karadeniz Bölgesi'nde Trabzon ve Ordu belki bu konuda bizden daha önde ama Samsun’un sahip olduğu değerlere bakıldığında da aslında bizim daha önde olmamız gerekiyor. Az önce arkadaşlar sunumlarında söylediler ilimizde otel doluluk oranı yüzde 55’ lerde, turist sayısı 5-6 yüz bin, aslında bunlar çok küçük rakamlar. Samsun turizm açısından ve sahip olduğu değerler açısından büyük bir potansiyele sahip. Bu potansiyeli çok iyi kullanıp, bunu insanımıza, hizmete, paraya dönüştürememişiz" dedi.

TANITIM EKSİK
Konuşmasında Samsun'da turizm adına güzel işler yapıldığını anlatan Vali Kaymak, "Hep beraber bu konuda iş birliği yaparak mevcut yapıyı daha üst noktalara çıkarmamız lazım. Daha çok turist ilimize gelsin. Turizm için yeterli tanıtımları gerek sosyal medyada, gerekse diğer alanlarda yapamadığımızı düşünüyorum. Bizde yurtdışına gittiğimizde her otelin tanıtımı, şehir planı vardır. Arkasından da oranın turistik değerleri vardır. Hatta gezi planı bile sunarlar. Bizlerde ilimize grupların gelmesi ve daha çok kalması için koordineli şekilde çalışmalıyız. Bu toplantıyı bundan sonra da devam ettirmeliyiz. İnşallah bu toplantı gerçekten önümüzdeki turizm potansiyelinin en iyi şekilde kullanmaya, yeni alanlar oluşturmaya ve önümüzdeki çalışma planlarının daha etkin bir şekilde yapmamıza vesile olur diye düşünüyorum" diye konuştu.

TESİSLERİ KULLANMALIYIZ
Samsun'da Temmuz ayında düzenlenen İşitme Engelliler Olimpiyat Oyunları ile ilin tecrübe kazandığını da ifade eden Vali Osman Kaymak, "Samsun’un bir olimpiyat şehri olması alt yapısıyla, misafirperverliğiyle, insanlara yaklaşımlarıyla ve yakınlığıyla bu düzenlenen olimpiyatta da ortaya çıktı. Bu olimpiyat sayesinde ilimizi dünyanın diğer ülkelerine en güzel şekilde tanıtmış olduk. Bu sayede buraya daha çok insan ve turist gelecektir. Olimpiyatlardan dolayı kazandığımız tesisleri en iyi şekilde kullanmalıyız. Bu tesisler hatta gece 22.00–23.00’e kadar açık kalmalı ve ışıkları yanmalıdır. Gençler ve öğrenciler bu tesisleri en güzel şekilde kullanmalıdır. Bu toplantının hayırlara vesile olmasını diliyorum. Hepinizi sevgiyle ve saygıyla selamlıyorum” dedi.

Samsun Valisi Osman Kaymak'ın konuşmasının ardından otel ve turizm acente sahipleri ilimizde turizmin daha da canlanması hakkında görüşlerini bildirdi.

SAMSUN HABER HATTI

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türk koca kaçınca Rus kayınvalide kızını öldürdü
Türk koca kaçınca Rus kayınvalide kızını öldürdü
Takla atan otomobildeki anne ve bebeği öldü
Takla atan otomobildeki anne ve bebeği öldü