GÜNDEM
Giriş Tarihi : 18-08-2023 01:24

Samsun'un yeni valisinden ilk açıklama: Atanmış değil adanmış bir anlayışla çalışacağız

Samsun'un yeni Valisi Orhan Tavlı yayımladığı göreve başlama mesajında, atanmış değil adanmış bir anlayışla çalışacağını söyledi. Tavlı açıklamasında, “Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Şehri” olarak anılan, Karadeniz Bölgesi’nin eğitim, sağlık, sanayi, ticaret, ulaşım ve ekonomik açıdan en gelişmiş şehri olan Samsun’umuzun bütün değerlerine sahip çıkmak, bu değerleri korumak ve geliştirmek için atanmış değil adanmış bir anlayışla millî ve manevi değerlerimiz, devletimiz ve aziz milletimizden aldığımız güçle var gücümüzle çalışacağız" dedi.

Samsun'un yeni valisinden ilk açıklama: Atanmış değil adanmış bir anlayışla çalışacağız

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla Resmi Gazete'de yayımlanan Valiler Kararnamesiyle  Muğla'dan Samsun Valiliğine atanan  Orhan Tavlı görevine başladı.

SAMSUN'DA GÖREV YAPMAKTAN ONUR VE GURUR DUYUYORUM
Samsun'un yeni Valisi  Orhan Tavlı yayımladığı göreve başlama mesajında, tarihte çok önemli bir yere sahip olan, Millî Mücadele’nin meşalesinin yakıldığı, bağımsızlığımızın ilk adımının atıldığı kadim şehir Samsun’da göreve başlamanın onurunu ve gururunu yaşadığını belirterek, "Aziz Türk milletinin kurtuluşu ve Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşuna giden yolda Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ilk adımı attığı, temiz yürekli, yiğit ve fedakâr insanların şehri Samsun’da Vali olarak görev yapma ve Samsunlu hemşehrilerime hizmet etme fırsatını bana nasip eden Yüce Mevla’ya hamdolsun. Beni Samsun gibi güzel bir şehirde valilik görevine lâyık gören, bu güzel şehrin sahip olduğu tüm değerlere ve Samsunlu hemşehrilerimize hizmet etme fırsatını veren saygıdeğer Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere İçişleri Bakanımıza ve bakanlarımıza şükranlarımı sunuyorum" dedi.

SAMSUN'U DAHA İLERİYE TAŞIYACAĞIZ
Samsun'un her anlamda daha ileriye taşınması için mesai arkadaşlarıyla var güçleriyle çalışacağını ve bunu da Samsun’un bir parçası ve gönüllüsü olarak gerçekleştirmekten büyük onur duyacağını ifade eden Vali Tavlı, "Cumhuriyetimizin temellerinin atıldığı şehrimizin; tarım, turizm, ticaret ve teknolojide güçlü olduğu alanlarını öne çıkaracağız. Yerel ve bölgesel kalkınma bakış açısıyla her alanda yeni ve uygulanabilir projeler hazırlayıp “Türkiye Yüzyılı” vizyonuyla bu güzel şehrimizi hedeflerine hep birlikte ulaştıracağız. Sahip olduğu kültürel ve tarihî mirası ile medeniyetimizin önemli merkezlerinden olan ve aynı zamanda eşsiz doğal güzellikleri ile Karadeniz’in incisi olan Samsun’umuzun kalkınması, devam eden yatırımların sonuçlandırılması ve yenilerinin gerçekleştirilmesi için Samsunlu vatandaşlarımız ve ilgili tüm kesimlerle iş birliği, güç birliği içinde hareket ederek, mesai mefhumu gözetmeksizin sonuç odaklı proje ve yatırımlarla Samsun’umuzu daha ileriye taşıyacak çalışmalar gerçekleştireceğiz" ifadelerini kullandı.

ATANMIŞ DEĞİL ADANMIŞ ANLAYIŞLA ÇALIŞACAĞIZ
Samsun Valisi Orhan Tavlı mesajında, "Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün şehri olarak anılan, Karadeniz Bölgesi’nin eğitim, sağlık, sanayi, ticaret, ulaşım ve ekonomik açıdan en gelişmiş şehri olan Samsun’umuzun bütün değerlerine sahip çıkmak, bu değerleri korumak ve geliştirmek için atanmış değil adanmış bir anlayışla millî ve manevi değerlerimiz, devletimiz ve aziz milletimizden aldığımız güçle var gücümüzle çalışacağız.  Kamu hizmetlerinin etkin, hızlı, verimli ve sağlıklı yürütülmesinin sağlanması vatandaşlarımızın ihtiyaç, talep ve beklentilerinin karşılanması amacıyla gerçekleştireceğimiz çalışmalarımızda milletvekillerimiz, siyasi partilerimiz, belediyelerimiz, üniversitelerimiz, adli kuruluşlarımız, askerî kuruluşlarımız, basın mensuplarımız, vatandaşlarımız ve sivil toplum kuruluşlarımızla dayanışma ve iş birliği içerisinde çalışacağımıza canı yürekten inanıyorum. Görev yaptığım diğer şehirlerde olduğu gibi Samsun’da da aziz şehit ailelerimizin ve kahraman gazilerimizin emrinde ve hizmetinde olacağız. Şehitlerimizin aziz hatıralarını sonsuza dek yaşatmak, onların emanetlerine sahip çıkmak öncelikli görevimiz olacaktır. Bu vesileyle aziz şehitlerimizi ve ebediyete irtihal eden kahraman gazilerimizi saygı ve minnetle anıyorum. Ruhları şad, mekânları cennet olsun" dedi.

SAMSUNSPOR'UN, KULÜP VE SPORCULARIN YANINDAYIZ
Doğal, kültürel ve tarihî zenginlikleri, bereketli toprakları, gelişmiş altyapısı ve sanayisinin yanında şehrin markası olan Samsunspor başta olmak üzere tüm spor dallarındaki kulüp ve sporcuların her zaman yanlarında olacağı ve sporun her dalında öne çıkan bir Samsun için çalışacağını vurgulayan Vali Tavlı, "Bugüne kadar Samsun’a hizmet eden, ekonomik ve sosyal kalkınmasına katkı sunan tüm devlet erkânı ve hizmet bayrağını teslim aldığım Sayın Vali Doç. Dr. Zülkif Dağlı başta olmak üzere tüm valilerimize, milletvekillerimize, her kademedeki bürokratlara, sivil toplum kuruluşlarına, gerçek ve tüzel kişilere, kanaat önderlerine de gönülden teşekkür ediyorum. Bu vesile ile tebrik için şahsıma çiçek gönderilmemesini; bunun yerine depremden etkilenen vatandaşlarımız için AFAD’a bağışta bulunulmasını istirham ediyor, Samsunlu hemşehrilerimi saygı ve muhabbetle selamlıyorum" ifadelerine yer verdi.