GENEL
Giriş Tarihi : 18-09-2020 08:14   Güncelleme : 18-09-2020 08:14

Şarkıcı Halil Sezai 'Silahla kasten yaralama' suçundan tutuklandı

İstanbul Tuzla'da komşusunu darp etmekten adliyeye sevkedilen şarkıcı Halil Sezai Paracıkoğlu, nöbetçi hakimlikçe "Silahla kasten yaralama" suçundan tutuklandı. Halil Sezai, savcılık ifadesinde, "Yaşanan bu kavga esnasında Hüseyin Bey de beni darp etmiştir. Ben de yaralandım" dedi.

Şarkıcı Halil Sezai 'Silahla kasten yaralama' suçundan tutuklandı

İstanbul Tuzla'da 15 Eylül'de çekim esnasında tartıştığı 67 yaşındaki Hüseyin Meriç'i dap etmekten gözaltına alınan, serbest bıeakıldıktan sonra olay görüntülerinin ortaya çıkması üzerine ifadesinin alınması için İstanbul Anadolu Adalet Sarayı'na getirilen  şarkıcı Halil Sezai Paracıkoğlu,  7. Sulh Ceza Hakimliği tarafından "silahla kasten yaralama" ve "silahla tehdit" suçlarından tutuklandı.

İFADESİ YAKLAŞIK 2 SAAT SÜRDÜ

Hakimlik, olayın oluş şekli ve mevcut delil durumu, dosya kapsamındaki suç vasfının şüpheli lehine değişme ihtimalini dikkate alarak, şüphelinin "silahla tehdit" suçundan tutuklama talebini reddetti. Kararın ardından Halil Sezai Maltepe Cezaevi'ne gönderildi.

SAVCILIK İFADESİ ORTAYA ÇIKTI

Bu arada  Halil Sezai Paracıkoğlu'nun hakimlikte verdiği ifadesinde, olayın yönetmen Murat Aytar Ağırlar ile müşteki arasında yaşanan husumetten kaynaklandığını savundu. Villada yemek programı çekimi yaptıklarını anlatan Paracıkoğlu, tutulan 4. villaya dekor yaptırıp çekim yapmaya başlayınca tacizlerin başladığını, müştekinin çeşitli şekillerde çekim yapmalarına engel olduğunu öne sürdü.

Bu nedenle yeni bir yer arayışına girdiklerini, olay günü de müşteki ile bir kez daha görüşmek üzere villasına gittiklerini dile getiren Paracıkoğlu, şunları kaydetti:

"Hatta bu amaçla yolda çiçek aldım. Olay öncesinde bir önceki günden aldığım alkolün etkisi halen vardı. Müştekinin evine gittiğimizde 4 villanın da ortak bahçesinden geçtik. Ancak konutun içine girmedik. Ben o sırada eskiden onunla masalarda sohbetimizdeki şakalaşmalardan mülhem olarak bahçeden odun almak istedim. Amacım bununla müştekiye 'Odun mu olalım, yoksa çiçek mi olalım, aramız nasıl olsun?' diye takılmaktı. Tümüyle espri amaçlıydı. Bu odunla asla müştekiye vurmadım." 

Müşteki Hüseyin Meriç'e seslendiğinde kendisine küfür ettiğini, olayın şokuyla bir an durakladığını ve aralarında itiş kakış olduğunu ama müştekiye vurmadığını, vurma olayı daha sonra dışarıda yaşandığını anlatan Paracıkoğlu şöyle devam etti:

"Bahçede vurduğumu hatırlamıyorum. Ancak sokakta ağır küfürleri devam ettiği için yapmamam gereken şeyleri yaptım. Kendime yakıştıramıyorum. Yaptığım hayvanlıktı. Gerek böyle bir eylemle yaraladığım için gerekse müştekinin durumunu göz önünde bulundurduğumda yaptığımı tasvip etmiyorum. Pişmanım. O an yaptığım şey bir öfke patlaması gibiydi. Görüntüye yansımayan yerlerde müştekinin bana saldırıları da oldu."

Paracıkoğlu, müşteki ile arasında yaşanan ezan diyoluğunu da değinerek, "Ben hiçbir şekilde ezan ve dini kavramlarla kavga etmem. Konserlerimde ezana saygım nedeniyle ara vermiş biriyim." dedi. (ntv)