GÜNDEM
Giriş Tarihi : 26-03-2024 14:30

SBB adayı Cevat Öncü: Değişim ve dönüşüm için destek istiyorum

CHP Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cevat Öncü, “Oy oranı küçük olan partilere verilecek oylar iktidarın işine yarıyor. Mutlaka gönlünüzün yattığı bir parti olabilir. Ama bu bir siyasi parti işi değil. Liderler arası bir yarış değil. Bu hizmet işi. Ben sizlerden destek istiyorum. Değişim ve dönüşüm için hepinizden destek istiyorum” dedi.

SBB adayı Cevat Öncü: Değişim ve dönüşüm için destek istiyorum

CHP Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cevat Öncü, Vezirköprü ilçesinde seçim çalışmalarını sürdürdü. Vatandaşlarla bir araya gelen ve destek isteyen Öncü, “Bu seçim, parti seçimi değil hizmet seçimidir. Bu seçimde parti değil adaya bakmak lazım. Bu seçim yarışı da AK Parti'nin adayı ile CHP adayı olarak benim aramda geçiyor. Bu seçimi inşallah sizlerin desteğiyle halkımızdan gördüğümüz büyük teveccühle görüyoruz ki kazanmaya çok yakınız” dedi.

BU BİR PARTİ YARIŞI DEĞİL HİZMET YARIŞI
Vatandaşlara, oy tercihleri konusunda da açıklamalarda bulunan Öncü, “Oy oranları düşük partilerdeki bu adaylara vereceğimiz oylar mevcut belediye yönetimine dolaylı destek demektir. Hayat bağlılığından şikayet ettiğiniz, suyu hepimize pahalı sattığından şikayet ettiğiniz, yolda, ulaşımda, ulaştırmada sorunları çözmediğinden, hayvancılığa, tarıma sahip çıkmadığından, çiftçiye, besiciye destek olmadığından şikayet ettiğimiz bugünkü belediye yönetimine destek olmak istemiyorsanız, bir değişim istiyorsanız, Samsun'un gelişmesini istiyorsanız başka partilerde de olsa gönlünüz bu seçimde bize destek olun. Bize destek olun ki düşük oranlı adaylara verdiğiniz oylar inanın ziyan oluyor. Oy oranı küçük olan partilere verilecek oylar iktidarın işine yarıyor. Bu bir siyasi parti işi değil. Liderler arası bir yarış değil. Bu hizmet işi. Ben sizlerden destek istiyorum. Değişim ve dönüşüm için hepinizden destek istiyorum” dedi.

‘CEK, CAK’LA SİZİ KANDIRMASINLAR
“Eğer bu seçimlerde iktidarın kulağını çekmezsek, bir ders vermezsek, yerel yönetimleri değiştirmezsek, inanın bana Türkiye'yi daha kötü günler bekleyecek” diyen CHP Samsun Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Cevat Öncü, “Samimiyetimle söylüyorum. Seçimdir, kazanılır, kaybedilir. Milletin kararı başımızın gözümüzün üstüne. Ama mantıklı olmak lazım. 20 yıldır Samsun'u yönetenler artık ‘cek’ ve ‘cak’la sizi kandırmamalı. 20 yıldır elinizi tutan mı vardı? Neden yapmadınız? Buna bir parti işi olarak bakmayın. Bize vereceğiniz destekle 17 ilçemiz kazanacak” ifadelerini kullandı.