Şehir içi ulaşımda ´Artvin Kart´a geçildi!

Artvin Belediyesi şehir içi otobüslerinde kullanılacak ´Artvin Kart´ satışa sunuldu.

Şehir içi ulaşımda ´Artvin Kart´a geçildi!
Şehir içi ulaşımda ´Artvin Kart´a geçildi! cihan

Artvin Belediyesi tarafından geçtiğimiz yıl hizmete giren şehir içi toplu taşıma otobüslerinde yeni dönem başladı. İstanbul Büyükşehir Belediyesinin kullandığı İstanbul Kart’ın alt yapısı Artvin Belediyesi şehir içi halk otobüslerine uygulanarak Artvin Kart hizmete sunuldu.

Haftanın 7 günü sabah 07.30 ile 19.30 arasında Katrevan, Yeni Mahalle ve Artvin Belediyesi Mezbanesi güzergâhında hizmet veren şehir içi halk otobüslerinde vatandaşların daha uygun ulaşımdan faydalanmaları için Artvin Kart ile ödeme sistemi getirildi. Elektronik Ücret Toplama Sistemi olarak da bilinen Artvin Kart ile ödeme yapıldığında sivil 1.75 lira yerine 1.60 lira, öğrenci ise 1.25 lira yerine 1.10 lira ödemiş oluyor.

Öğrenciler indirimli karttan yaralanması için Artvin Belediyesi Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğüne bir adet fotoğraf ve öğrenci kimlik kartı ile müracaat etmeleri gerekiyor. Artvin’in turizm destinasyon merkezlerinden Çoruh Park, Atatepe, Kayak Merkezi, Cam Seyir Terası, Deriner Barajı vb. gibi fotoğraflarının basılı olduğu ve İstanbul’da toplu taşımalarında da geçerli olan Artvin Kartı Belediye tahsilât bürolarından 10 TL karşılığında satılıyor.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İşsizlik rakamları açıklandı
İşsizlik rakamları açıklandı
Şile'de 2 kişi boğuldu, cankurtaranlar 100 kişiyi kurtardı
Şile'de 2 kişi boğuldu, cankurtaranlar 100 kişiyi kurtardı