GÜNDEM
Giriş Tarihi : 14-07-2020 15:24   Güncelleme : 14-07-2020 15:24

Şehit Astsubay Ethem Demirci Samsun Havza'da toprağa verildi

Irak'ın Kuzeyi'nde sürdürülen Pençe-Kaplan Operasyonu bölgesindeki çatışmada şehit olan Hava Piyade Astsubay Ethem Demirci memleketi Samsun'un Havza İlçesi'nde gözyaşları arasında toprağa verildi.

Şehit Astsubay Ethem Demirci  Samsun Havza'da toprağa verildi

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Irak'ın Kuzeyi'nde sürdürdüğü 'Pençe-Kaplan Operasyonu' bölgesinde teröristlerle çıkan çatışmada şehit olan 27  yaşındaki Hava Piyade Astsubay Ethem Demircinin naaşı önceki gün uçak ile Amasya Merzifon Havalimanı'na getirildi. Ardından şehidin naaşı karayoluyla Havza Devlet Hastanesi morguna götürüldü.

Bugün Havza Devlet Hastanesi morgundan alınan şehidin cenazesi Kevser Camisi'ne getirildi. Buradaki törende 6 aylık evli olan şehidin eşi Işıl Demirci,  annesi Emine Demirci, kardeşleri Nuray, Gülbahar, Recep, Fazlı, Rüstem ile Ömer Demirci gözyaşı döktü. 2 yıllık asker olan şehit Ethem Demirci'nin Deniz Kuvvetleri Komutanlığı'nda subay olan diğer kardeşi Seyit Ahmet Demirci'nin de hazır bulunduğu buradaki törene Aile ve Sosyal Politikalar Bakan Yardımcı Mehmet Selim Bağlı, Samsun Valisi Zülkif Dağlı,  AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan, Samsun milletvekilleri, Samsun Garnizon Komutanı Topçu Albay Recep Ali Üstün, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, şehidin yakınları, askeri ve mülki erkan ile kamu kurum ve kuruluşların temsilcileri katıldı.

Kevser Camide kılınan öğle namazına müteakip şehidin cenazesi  Kocapınar Mahalle Mezarlığı'nda gözyaşları içinde toprağa verildi.

SAMSUN HABER HATTI