GÜNDEM
Giriş Tarihi : 28-07-2020 06:18   Güncelleme : 28-07-2020 06:41

Şehit Er Caner Mayendağı'nın naaşı Samsun'da dualarla karşılandı

Mersin'in Mut İlçesi'ndeki kazada 3 silah arkadaşıyla birlikte şehit olan Ulaştırma Er Caner Mayendağı'nın naaşı askeri uçak ile getirildiği Samsun'da dualarla karşılandı.

Şehit Er Caner Mayendağı'nın naaşı Samsun'da dualarla karşılandı

Mersin'in Mut ilçesi Karaman karayolu Yapıntı Mahallesi Sertavul mevkiinde, Manisa-Alaşehir'den Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'ne sevk edilen askerleri taşıyan sivil otobüsün şarampole devrilmesi sonucu 3 silah arkadaşyla birlikte şehit olan  Ulaştırma Er Caner Mayendağı'nın cenazesi, Mut Devlet Hastanesi önünde düzenlenen ve Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Ümit Dündar, Mersin Valisi Ali İhsan Su'nun katıldığı tören sonrası memleketine uğurlandı.

Ardından Ulaştırma Er Caner Mayendağı'nın naaşı dün gece askeri uçak ile Samsun-Çarşamba Havalimanına  getirildi. 25 yaşındaki bekar olan  şehidin naaşını  burada babası Levent Mayendağı, annesi Güngör Göksert, yakınları, kent protokolü ve askeri erkan tarafından dualarla karşıladı. Ardından şehidin cenazesi Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesi morguna götürüldü. Şehit Ulaştırma Er Caner Mayendağı'nın cenazesi Salı günü Büyük Cami'de öğle namazında kılınacak cenaze namazı sonrasında Kıranköy Mezarlığı'ndaki Garnizon Şehitliği'nde toprağa verilecek.

SAMSUN HABER HATTI