GÜNDEM
Giriş Tarihi : 28-07-2020 13:35   Güncelleme : 28-07-2020 14:28

Şehit Ulaştırma Er Caner Mayendağı Samsun'da son yolculuğuna uğurlandı

Mersin'in Mut İlçesi'ndeki kazada 3 silah arkadaşıyla birlikte şehit olan 25 yaşındaki Ulaştırma Er Caner Mayendağı, memleketi Samsun'da gözyaşları içinde son yolculuğuna uğurlandı.

Şehit Ulaştırma Er Caner Mayendağı Samsun'da son yolculuğuna uğurlandı

Mersin'in Mut ilçesi Karaman karayolu Yapıntı Mahallesi Sertavul mevkiinde, Manisa-Alaşehir'den Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'ne sevk edilen askerleri taşıyan sivil otobüsün şarampole devrilmesi sonucu 3 silah arkadaşıyla şehit olan Ulaştırma Er Caner Mayendağı'nın cenazesi Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Ümit Dündar, Mersin Valisi Ali İhsan Su'nun katıldığı törenin ardından dün Samsun'a uğurlandı.

Ardından şehit Ulaştırma Er Caner Mayendağı'nın naaşı  gece saatlerinde askeri uçak ile getirildiği Samsun-Çarşamba Havalimanında dualarla karşılandı. Buradaki törenden sonra da Samsun Eğitim ve Araştırma Hastanesi morguna götürüldü. Bugün ise 25 yaşındaki şehit Ulaştırma Er Caner Mayendağı naaşı önce İlkadım İlçesi Hürriyet Mahallesi'ne getirilerek helallik alındı. Bekar olan ve 2 kardeşi bulunan şehit  Mayendağı için burada dualar okunurken, babası Levent Mayendağı, annesi Güngör Göksert ve yakınları gözyaşı döktü.

Daha sonra şehidin naaşı Samsun Büyük Camii'ne getirildi. Buradaki törene Samsun Valisi Zülkif Dağlı,  AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan, Samsun milletvekilleri, Samsun Garnizon Komutanı Topçu Albay Recep Ali Üstün, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, şehidin yakınları, askeri ve mülki erkan ile kamu kurum ve kuruluşların temsilcileri katıldı.

Şehit Caner Mayendağı'nın cenazesi kılınan cenaze namazının ardından Kıranköy Mezarlığı'ndaki Garnizon Şehitliği'nde gözyaşları arasında toprağa verildi.

SAMSUN HABER HATTI