GÜNDEM
Giriş Tarihi : 09-08-2020 14:37   Güncelleme : 09-08-2020 16:10

Şehit Uzman Çavuş Süleyman Ural Samsun Vezirköprü'de toprağa verildi

Irak'ın Kuzeyi'nde sürdürülen Pençe-Kaplan Operasyonu bölgesinde şehit olan 24 yaşındaki Piyade Uzman Çavuş Süleyman Ural, memleketi Samsun'un Vezirköprü İlçesi'nde gözyaşları içinde toprağa verildi.

Şehit Uzman Çavuş Süleyman Ural Samsun Vezirköprü'de toprağa verildi

Irak'ın Kuzeyi'nde sürdürülen Pençe-Kaplan Operasyonu bölgesindeki çatışmada yaralandıktan sonra kaldırıldığı hastanede şehit olan 24 yaşındaki Piyade Uzman Çavuş Süleyman Ural'ın naaşı dün gece askeri uçak ile getirildiği Amasya Merzifon Havalimanı'nda dualarla karşılandı. Ardından karayoluyla memleketi Samsun'un Vezirköprü İlçesi'ne götürülerek Devlet Hastanesi'nde morguna konuldu.

Bugün ise 5 aylık nişanlı olan ve düğün hazırlığı yaptığı belirtilen  şehit Piyade Uzman Çavuş Süleyman Ural'ın naaşı morgan alınarak 13 kilometre uzaklıktaki baba ocağı Çekalan Mahallesi'ne getirilerek helallik alındı. Burada dualar okunurken, babası Aslan Ural, annesi Arife Ural ile kardeşleri ve yakınları gözyaşı döktü.

Daha sonra şehidin naaşı Çekalan Cami'ne getirildi. Buradaki törene Samsun Valisi Zülkif Dağlı, Ticaret Bakan Yardımcısı Sezai Uçarmak, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çiğdem Karaaslan, Samsun milletvekilleri, Samsun Garnizon Komutanı Topçu Albay Recep Ali Üstün, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, şehidin yakınları, askeri ve mülki erkan ile kamu kurum ve kuruluşların temsilcileri katıldı.

Şehit Piyade Uzman Çavuş Süleyman Ural'ın cenazesi kılınan cenaze namazının ardından  gözyaşları arasında toprağa verildi.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN BAŞSAĞLIĞI DİLEDİ
Bu arada Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Pençe-Kaplan Operasyon bölgesinde teröristlerle çıkan çatışmada şehit olan Uzman Çavuş Süleyman Ural'ın ailesine  başsağlığı mesajı gönderdi.

SAMSUN HABER HATTI