30 MART 2020 Pazartesi 08:24
GÜNDEM
Giriş Tarihi : 29-02-2020 14:11   Güncelleme : 29-02-2020 14:31

Şehit Uzman Onbaşı Tayfun Pekel Samsun'da toprağa verildi

Suriye'nin İdlib bölgesinde rejim güçlerinin saldırısında şehit olan 33 askerden Uzman Onbaşı Tayfun Pekel'in cenazesi Samsun'da gözyaşları arasında toprağa verildi.

Şehit Uzman Onbaşı Tayfun Pekel Samsun'da toprağa verildi

İdlib'de şehit olduktan sonra Hatay'da düzenlenen törenin ardından saat 01.45'de uçak ile Samsun Çarşamba Havalimanına getirilen Uzman Onbaşı Tayfun Pekel'in cenazesi burada dualarla karşılandı.

Ardından da  uzun araç konvoyu ile  Kıranköy Mezarlığı morguna götürüldü.  Bugün saat 11.00'de ise şehidin cenazesi helallk alınması için Canik İlçesi Düvecik Mahallesi'ndeki annesi Menşure Gürdal'ın evine getirildi.

Burada 28 yaşındaki şehit Uzman Onbaşı Tayfun Pekel'in İstanbul'da oturan babası Hüseyin Peker ile annesi Menşure Gürdal fenalık geçirdi. Oğlunun fotoğrafına ve beresine sarılan anne Menşure Gürdal'ın ağıtları yürekleri dağladı. 

Ardından şehidin naaşı İlkadım İlçesi'ndeki Büyük Camii'ne getirildi. Buradaki törene İçişleri Bakan Yardımcı Tayyip Sabri Erdil, Samsun Valisi Osman Kaymak, Samsun Garnizon Komutanı Topçu Albay Recep Ali Üstün, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, milletcvekilleri ilçe kaymakam ve belediye başkanları, emniyet mensuplar, şehidin yakınları, askeri ve mülki erkan ile vatandaşlar katıldı.

Cenaze töreni sonrasında şehit Uzman Onbaşı Tayfun Pekel  Canik ilçesi Düvecik Mahallesi Mezarlığı'nda dualarla ve gözyaşları içinde toprağa verildi.

SAMSUN HABER HATTI
 

NELER SÖYLENDİ?
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
ARŞİV ARAMA