GÜNDEM
Giriş Tarihi : 12-09-2020 18:52   Güncelleme : 12-09-2020 18:52

Şehit Yüzbaşı Mahmut Top, Samsun Havza'da toprağa verildi

Van'da sürdürülen 'Yıldırım 10-Norduz' operasyonu bölgesindeki çatışmada 2 silah arkadaşıyla birlikte şehit olan Jandarma Yüzbaşı Mahmut Top, memleketi Samsun'un Havza İlçesi'nde İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun da katıldığı törenle gözyaşları içinde toprağa verildi.

Şehit Yüzbaşı Mahmut Top, Samsun Havza'da toprağa verildi

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Van'ın Çatak İlçesi kırsalında sürdürdüğü 'Yıldırım 10-Norduz' operasyonu bölgesinde teröristlerle çıkan çatışmada 2 silah arkadaşıyla birlikte şehit olan 38 yaşındaki evli ve 2 çocuk babası Jandarma Yüzbaşı Mahmut Top'un naaşı sabaha karşı 04.30'da askeri uçak ile Amasya Merzifon Havalimanı'na getirildi. Ardından şehidin naaşı karayoluyla Havza Devlet Hastanesi morguna götürüldü.

Bugün Havza Devlet Hastanesi morgundan alınan şehidin cenazesi Kevser Camisi'ne getirildi. Buradaki törende şehidin eşi Kübra Top, annesi Mevlüde Top, babası Şevket Top, kardeşleri, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Samsun Valisi Zülkif Dağlı, Samsun milletvekilleri, Samsun Garnizon Komutanı Topçu Albay İbrahim Camcı, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, ilçe belediye başkanları, şehidin yakınları, askeri ve mülki erkan ile kamu kurum ve kuruluşların temsilcileri katıldı. Bakan Soylu, şehidin eşi annesi, babası ve kardeşlerine başsağlığı ve sabır diledi. 

Ardından kılınan cenaze namazından sonra Bakan Soylu'nun omuz verdiği şehidin naaşı cenaze nakil aracına konuldu. Şehit Jandarma Yüzbaşı Mahmut Top'un cenazesi Havza Şehir Mezarlığı'nda gözyaşları içinde toprağa verildi.

SAMSUN HABER HATTI