GÜNDEM
Giriş Tarihi : 26-03-2024 10:45   Güncelleme : 26-03-2024 11:06

Şenol Kul: AK Parti'yi eleştirenler koli koli erzak dağıtıyor

Cumhur İttifakı AK Parti Terme Belediye Başkan adayı Şenol Kul, partisinin düzenlediği mitingde, AK Parti'yi makarna dağıtarak oy almakla eleştirenlerin şu an koli koli erzak dağıttığını söyledi. Kul, vatandaşlara seslenerek, "Siz akıllı insanlarsınız. Kim ne veriyorsa alın, oyunuzu da hak edene verin" dedi.

Şenol Kul: AK Parti'yi eleştirenler koli koli erzak dağıtıyor

AK Parti Terme Belediye Başkan adayı Şenol Kul, Yenidoğan Mahallesi Dörtyol mevkiinde düzenlenen ve AK Parti Samsun Büyükşehir Belediye Başkan adayı Halit Doğan'ın da katıldığı mitingde coşkulu kalabalığa seslendi.

BAŞKALARI GİBİ VAAT VERMİYORUZ, YAPIYORUZ
Havai fişek gösterilerinin yapıldığı alanda önceki başkanlık döneminde mahalleye yaptığı çalışmaları anlatan Şenol Kul,  ‘’Bulvar Yolu’ ve ‘Çevre Yolu Projesi’nin tamamlanmasıyla bölgenin daha hareket kazanacağını söyledi. Terme'nin önemli sorunlarının çözümü konusunda çalışmaların devam ettiğini, yeni yeni projeler ortaya koyduklarını ifade eden Şenol Kul, "Biz başkaları gibi seçim vaadi vermiyoruz. Söylediğimiz her konu ya başlamış ya devam eden ya da başlamak üzere olanlar ve planlananlar" dedi.

DEMOKRASİDE REKABET VE YARIŞ ESASTIR
AK Parti Terme Belediye Başkan adayı Şenol Kul, seçimlere az bir süre kaldığı bu günlerde muhalefet  parti mensuplarının "Şenol (Kul) gitti, Ali (Kılıç) geldi, Ali gitti, Şenol geldi" şeklindeki eleştirel söylemlerini de yanıtladı. Kul, “Demokrasinin savunucusu olduğunu söyleyenlere soruyorum; demokraside rekabet ve yarış esas değil midir? Tabi siz hiç yarışmadan aday olduğunuz için bilmezsiniz… Biz her türlü sınavdan geçerek buraya geldik" ifadelerini kullandı.

RAKİPLER KOLİ KOLİ ERZAK DAĞITIYOR
Konuşmasında, AK Parti'yi makarna dağıtarak oy almakla eleştirenlerin şu an koli koli erzak dağıttığına da değinen Şenol Kul, "Oy namustur. Kimse namusunu satmaz" diyerek, kalabalığa, "Siz akıllı insanlarsınız. Kim ne veriyorsa alın, oyu da hak edene verin" tavsiyesinde bulundu.

DEDİKODULARA İTİBAR ETMEYİN
Kozluk ve Terme'de 10 yıllık belediye başkanlıkları döneminde 2 dairesini,  bir aracını sattığı ve yine o dönemde Terme'de kirada oturduğu bilinen Şenol Kul, samimi konuşmasında bütün servetini çalışarak, alın teri dökerek ve bilgi birikimiyle yaptığını belirterek, "Ne babadan kaldı ne dededen kaldı. Ne duygu sömürüsü ne de halk sömürüsü var bunun içinde” diyerek, kendisi hakkında bilinçli olarak çıkarılan dedikodulara itibar edilmemesini istedi.

PİREYE KIZAR  YORGANI YAKARSAK YORGANSIZ KALIRIZ
AK Parti Terme Belediye Başkan adayı Şenol Kul, konuşmasında  çok büyük projeler başlatılan Terme’nin atılım yapacak duruma geldiğini de söyledi. Artık Terme'nin bahanesinin kalmadığını savunan Şenol Kul, "Pireye kızar yorganı yakarsak yorgansız kalırız. Biz yaptık yine biz yaparız" dedi. Termelilerden adayları bilgi birikimi, tecrübesi ve becerisiyle değerlendirmelerini de isteyen Şenol Kul, "Terme'yi bu kez Samsun'a en yüksek temsil oranıyla gönderelim. Ne kadar güçlü gidersek o kadar güçlü olarak yatırımları alırız. Bundan hiçbir kuşkunuz olmasın. Yeter ki tercihimizi doğru kullanalım. Kim kazanırsa kazansın, Terme kazansın, Samsun kazansın" ifadelerini kullandı.