GÜNDEM
Giriş Tarihi : 27-03-2024 10:14   Güncelleme : 27-03-2024 10:21

Şenol Kul: Kamu binaları yıkılacak Terme ‘Kent Meydanı’na kavuşacak

AK Parti Terme Belediye Başkan adayı Şenol Kul, belediye, kaymakamlık ve jandarma binalarının 'Kamu Kampüsü'ne taşındıktan sonra yıkılacağını ve yerine yılların hayali olan modern bir ‘Kent Meydanı’ yapılacağını söyledi. Kul, Terme'ye Kent Müzesi'ni de kazandıracaklarını de belirterek, "Şehrimize değer katacak her türlü adım atılacak" dedi.

Şenol Kul: Kamu binaları yıkılacak Terme ‘Kent Meydanı’na kavuşacak

Cumhur İttifakı AK Parti Terme Belediye Başkan adayı Şenol Kul seçim gezilerine gece-gündüz devam ediyor. Çay ile Taşpınar Mahallelerinde esnaf ve vatandaşları ziyaret eden Şenol Kul,  göreve seçilmesiyle birlikte, gerek daha önce kendi döneminde yarım kalan ve gerekse mevcut dönemde projelendirilen topluma yararlı tüm yatırımların geliştirilerek tamamlanacağını açıkladı. 

KAMU BİNALARI TAŞINDIKTAN SONRA YIKILACAK
Seçim çalışmaları kapsamında  konuk olduğu evlerde ve ziyaret ettiği mahalle sakinlerine projelerini tek tek anlatmaya devam eden Şenol Kul, tarih boyunca birçok medeniyete ev sahipliği yapan Terme'nin meydana kavuşturulacağını söyledi. Kent meydanlarının sosyal ve kültürel yapısıyla yaşamın hayat bulduğu alanlar olarak görüldüğünü, şehrin imajını ve kimliğini oluşturduğunu belirten Şenol Kul, yıllardır hayali kurulan bu projenin gerçekleştirileceğini dile getirdi. Kendi döneminde projelendirilen ‘Kent Meydanı’ konusunda sona yaklaşıldığını vurgulayan Şenol Kul, Fiskobirlik depolarının bulunduğu 24 dönümlük tahsisli alana önce 'Kamu Kurumları Yerleşkesi'nin yapılacağını ifade ederek, "Yerleşkenin tamamlanmasıyla da belediye, kaymakamlık ve jandarma gibi kamu kuruluşları öncelikle buraya taşınacak. Ardından boşaltılan binalar yıkılacak. Ortaya çıkan geniş alan ise çevre düzenlemeleriyle birlikte büyük ve modern bir kent meydanı haline getirilecek. Böylece şehrimize  yılların hayali olan kent meydanını kazandırmış olacağız" dedi. Kul, Kent Meydanı kenarında kadınların el emeği ürünlerini satabilecekleri butik tarzda bölümler yaparak alanı hareketlendireceklerini de ifade etti.

KENT MÜZESİ DE KURULACAK
Cumhur İttifakı AK Parti Terme Belediye Başkanı Şenol Kul, Terme'ye, tarihsel ve kültürel öyküsünü tüm dönemleriyle ve her kesitiyle canlandıran Kent Müzesi'ni de kazandıracaklarını açıkladı. Kul, "Kent Müzemiz ilçemizin tarihini geleceğe taşıyacak" dedi. Şenol Kul, belediye bünyesinde ilçenin güzelliklerinin tanıtılmasına yönelik 'Turizm Ofisi'nin kurulacağını da sözlerine ekledi.