GENEL
Giriş Tarihi : 09-05-2020 19:02   Güncelleme : 09-05-2020 19:11

Ses İzolasyon Süngeri

Turkish Acoustic tarafından üretilen akustik kumaş paneller dış katmanındaki kullanılan özel olarak üretimi sağlanan akustik kumaş ses yankı problemlerine engel olmak amacıyla diğer sıradan kumaşlardan farklı türde üretimi yapılmaktadır.

Ses İzolasyon Süngeri

Akustik çözüm sunan Ses İzolasyon Süngeri birçok çeşidi bulunmaktadır. Ses yankı problemi veya ses geçişine engel olmak olarak amacı bölünmektedir. Bulunduğunuz alanlarda ortam akustiği yapmak istiyorsanız yankı yapan bir ortama sahipseniz duvarlarınızda akustik kumaş kaplı panel kullanımı sağlayarak çözüme ulaşabilirsiniz. Akustik kumaş kaplı paneller içerisinde yer alan akustik sünger ve dış katmanında yer alan akustik kumaş sayesinde ses dalgalarının panele çarpıp sesi sönümlemesine yardımcı olmaktadır. Akustik panel içerisinde yer alan Ses İzolasyon Süngeri talebinize, teknik şartnamenize uygun olarak Turkish Acoustic tarafından özel üretimi yapılabilmektedir.

Akustik kumaş paneller dekoratif görünüme sahip olması nedeniyle kumaş panel olarak piyasada çok fazla yer almaktadır fakat içerisinde akustik sünger dış katmanında akustik kumaş kullanılmadığı durumlarda sizlere akustik çözüm sağlamayacaktır. Turkish Acoustic akustik sağlayıcı akustik paneller üretimi yapmaktadır. Kumaş panel olarak adlandırılan ürünler piyasada birçok firma tarafından içerisinde taş yünü veya cam yünü kullanımı sağlanarak üretilmektedir. 

Taş yünü veya cam yünü ürünleri ile Ses İzolasyon Süngeri kullanımı amacı birbirinden farklı ürünlerdir. Taş yünü, cam yünü ürünlerini ısı yalıtımı amacıyla kullanılmaktadır. Bu yüzden satın alma esnasında kullanılan ürünlere dikkat göstermeniz gerekmektedir. Turkish Acoustic tarafından üretilen akustik kumaş paneller dış katmanındaki kullanılan özel olarak üretimi sağlanan akustik kumaş ses yankı problemlerine engel olmak amacıyla diğer sıradan kumaşlardan farklı türde üretimi yapılmaktadır. Akustik panellerin içerisinde yer alan Ses İzolasyon Süngeri ile ilgili ve dış katmanında yer alan akustik kumaşlarla ilgili yanmazlık alev ilerletmezlik sertifikalarını Turkish Acoustic internet mağazası üzerinden kullanılan ürünlerin, ürün sertifikasyonları kısmından inceleyebilirsiniz. Ürünlerin sertifikasyonları üniversitelerin ilgili bölümleri tarafından yapılan test sonuçları ile Turkish Acoustic elde etmiştir.