20 HAZİRAN 2019 Perşembe 02:13
Kategorilenmemiş
Giriş Tarihi : 28-09-2018 13:49   Güncelleme : 12-02-2019 23:31

Sevgilisinin yaktığı kadın otomobilden böyle atıldı

Bursa'da meydana gelen olayda, Ümit V.'nin, otomobilde sevgilisini yaktıktan sonra arabadan sokağa atma anları cep telefonu ile görüntülendi.

Sevgilisinin yaktığı kadın otomobilden böyle atıldı

Olay, merkez Yıldırım ilçesi Millet Mahallesi'nde pazar günü meydana geldi. Şengül Vatansever bir süredir birlikte olduğu, Kütayha Domaniç'den gelen erkek arkadaşı Ãœmit V. ile buluştu. iddiaya göre ayrılık aşamasında olan gençler, Millet Mahallesi'nde otomobilin içerisinde tartışmaya başladı. Kısa sürede büyüyen tartışmanın ardından Ãœmit V. otomobilde bulunan benzini, Vatansever'in üzerine dökerek ateşe Ãœmit V. yanan kadını araçtan atarak kaçtı.

OLAY ANI GÖRÜNTÜLENDi
O anlar arkadan gelen bir araçtaki vatandaşlar tarafından cep telefonuna kaydedildi. Çıplak halde yol ortasında atılan kadının üzeri örtüldükten sonra sağlık ekiplerine haber verildi. Olay yerine gelen sağlık ekibi vücudunda ağır yanıklar olan Vatansever'i Şevket Yılmaz Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırdı. Olayla ilgili soruşturma başlatan polis ise şüpheli Ãœmit V.'yi kovalamaca sonucu yakaladı. Ancak, Ãœmit V. de vücudundaki yanıklar nedeniyle Çekirge Devlet Hastanesine kaldırıldı.

Vücutlarında ağır derece yanıklar meydana gelen Şengül Vatansever ile Ãœmit V., Uludağ Tıp Fakültesi Hastanesi'nde bulunan Yanık Ãœnitesi'nin tadilatta olması ve bu nedenle hasta kabul etmemesi nedeniyle Kocaeli'ye sevk edildi. Talihsiz kadın dün doktorların tüm müdahalesine rağmen yaşanını yitirdi. Bu arada Volkan V.'nin, sevgilisini araç içersinde yaktıktan sonra çıplak şekilde sokak ortasına atıp kaçma anı bu sırada yoldang eçmekte olan araçtakiler tarafından saniye saniye görüntülendi.

SON YOLCULUÄžUNA UÄžURLANDI

Bursa'da, Ãœmit V. tarafından arabada ateşe verilen, yaralı olarak kaldırıldığı hastanede yaşamını yitiren Şengül Vatansever'in cenazesi, merkez Yıldırım ilçesi Millet Mahallesi Kavaklı Camisi'nde cuma namazına müteakip kılınan cenaze namazının ardından aile mezarlığında toprağa verildi. Cenazeye Vatansever'in babası, eski eşi ve yakınları ile vatandaşlar katıldı.

'BENZiN ÃœZERiNE SIÇRAMIŞ, ONDAN YANMIŞ'

Kızının olay sonrası yaralı haldeyken, "Babama haber vermeyin" dediğini söyleyen Şengül Vatansever'in babası Aydın Vatansever, "Olayı polisten öğrendim. Hastaneye gittiğimde durumu ağırdı. Kızımızı aldık, istanbul’a götürdük. Sonra da cenazemizi alarak eve geldik. Giderken de umudumuz pek yoktu. Bu kadar yaşar diye beklemiyordum, ama yine de yaşadı. Demek ki hayata tutunmak için dirençliymiş. Katil zanlısının yakalandığını biliyorum. O da hastanede komadaymış. Kendini yaktığı söyleniyor, ama burası saptırılıyor, o kendini yakmadı. Kızımın üzerine benzin dökerken kendi üzerine de sıçramış, ondan dolayı yanmış. Kendi üzerine de benzin döküp yakmadı. Bize söylenen bu" dedi.

'KIZIMI YAKANA DARAÄžACI ŞART'

Ãœmit V. ile kızının ilişkisini bilmediğini söyleyen Vatansever, "Ben kızımın böyle bir ilişkisi olduğunu bilmiyordum. Böyle bir şeyi duysam zaten kızımı yalnız bırakmazdım. Bu şahıs ile buluşacağını da bilmiyordum. Kızımı rahatsız ediyormuş. Benim bu konuda bir bilgim yok. Ailecek bizim bu olaydan haberimiz yok. Olaydan sonra kızımı alarak istanbul’daki yanık ünitesine götürdüm. 3 hastane gezdiğimiz doğru değil. Kızımın ilk evliliğinden biri 12, diğeri 8 yaşında, 2 tane torunumuz var. Torunlarımı bana bırakırsalar, onlara ömrümün sonuna kadar bakarım, onlar bana emanet. Darağacı gelmesi lazım. Bunun başka çaresi yok, bu cinayetler böyle bitmeyecek. Yarın çıkacak hastaneden, 3-5 sene yatacak, sonra yine buna benzer bir şey yapacak; onun için darağacı şart."

ESKi EŞi: ÇOCUKLARIMIN YANINDA OLACAÄžIM

Şengül Vatansever'in boşandığı Nuri Öztürk ise, bu olayın Özgecan olayından sonra ikinci bir vahşet olduğunu belirterek, "Türkiye'nin artık bu olayları görmemesi gerekiyor. Çocuklarımın psikolojisini düzeltmek için ne yapacağımı bilmiyorum, psikolojik bir destek gerekiyor. Çocuklarımın eski eşimin ailesinde mi, yoksa bende mi kalacağı konusunda da bir fikir sahibi değilim. Doktorlardan destek alarak onların psikolojik durumunu düzeltmek için her şeyi yapacağım. Anneleri öldü, ama babaları her zaman yanlarında olacak" diye konuştu.

SON PAYLAŞIMI YÃœREK BURKTU

Bu arada n Şengül Vatansever'in sosyal medya hesabından 2 Eylül'de yaptığı son paylaşım, yürek burktu. Vatansever'in son paylaşımında, "Mesele sevmek değil azizim, kime sorsam herkes seviyor zaten. Mühim olan güzel sevebilmek, kırmadan, dökmeden, yormadan, acıtmadan" ifadelerini içeren bir görsele yer verdiği görüldü.

iZLEMEK iÇiN TIKLAYIN

NELER SÖYLENDİ?
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
ARŞİV ARAMA