GENEL
Giriş Tarihi : 03-01-2021 16:33   Güncelleme : 03-01-2021 16:33

Somali'de bombalı saldırı: 2'si Türk 4 ölü

Somali'de bir Türk firmasına yönelik saldırıda 2'si Türk vatandaşı 4 kişinin hayatını kaybettiği bildirildi. Saldırıda ölen Türklerin Selami Aydoğdu ve Erdinç Genç olduğu belirtildi.

Somali'de  bombalı saldırı: 2'si Türk 4 ölü

Türkiye Dışişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, bomba yüklü araçla gerçekleştirilen terör saldırısı şiddetle kınanırken, saldırıda 4 Türk vatandaşının da yaralandığı duyuruldu.

'Türk şirketi çalışanlarını hedef alan bu menfur saldırıyı şiddetle kınıyoruz'
Açıklamada, "Olayda yaralanan 4 vatandaşımızın sağlık durumu yakından takip edilmektedir. Mogadişu-Afgoye yolunun inşaatını üstlenen ve Somali'nin kalkınmasına ve refahına katkıda bulunan bir Türk şirketi çalışanlarını hedef alan bu menfur saldırıyı şiddetle kınıyor, yaralananlara acil şifa diliyor, dost ve kardeş Somali hükümeti ile Somali halkının yanında olduğumuzu bir kez daha vurguluyoruz" denildi.

 CHP lideri Kılıçdaroğlu, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, Somali'deki saldırıyı kınad. Kılıçdaroğlu paylaşımında: "Somali'de yol yapan Türk firmasına ait şantiyeye düzenlenen, masum sivilleri hedef alan alçakça saldırıda hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet, ailelerine başsağlığı ve sabır, yaralananlara acil şifalar diliyor, terörün her türlüsünü lanetliyorum" dedi.

Bu arada bombalı saldırıda ölen 2 Türk'ün isimleri belli oldu. Ölenlerin Çorum Mecitözü/Çayköy nüfusuna kayıtlı  Selami Aydoğdu ile Çorum Ortaköy/Ağdaşul nüfusuna kayıtlı Erdinç Genç olduğu belirtildi.