GENEL
Giriş Tarihi : 02-06-2020 18:37   Güncelleme : 02-06-2020 18:37

Soundbar Ne İşe Yarar?

Aslında bir hoparlör olan fakat kendisinde bir hoparlörden daha fazla özellik bulunan ses sistemine soundbar denir.

Soundbar Ne İşe Yarar?

Aslında bir hoparlör olan fakat kendisinde bir hoparlörden daha fazla özellik bulunan ses sistemine soundbar denir. Cihazdan ayrı olarak kullanılır. Yapısı ve şekli diğer hoparlörlerden farklıdır. Bu yönüyle de oldukça dikkat çeker. Özelikle yer sıkıntısı bulunan kişiler için icat edilen soundbar oldukça kullanışlı ve hacmine göre büyük işlevlere sahiptir.

Soundbar Modelleri Nelerdir?

Soundbarların bir çok farklı şekli bulunsa da iki modelde incelemek ve tanıtmak daha doğru olacaktır. Çünkü kimisinin içerisinde subwoofer hoparlör desteği vardır ki buda daha bas sesi tadında bir sese sahiptir. Daha çok yüksek ses sevenler rahatlıkla tercih edebilir. Fakat kimisinde dâhili subwoofer desteği yoktur ki bu da normal ses seviyesini tercih edenler için uygundur.

Soundbar Tercih Sebebi Nedir?

En önemli özelliği ince uzun modellere sahip olduğundan yer kaplamaması ve yer tasarrufuna sebep olmasıdır. Hatta kimisinde asılma özelliği de bulunur ki bu sesin hem daha net ve fazla gelmesine, hem de bulunduğu alana yayılmasına sebep olur. Soundbarların da birçok markası olduğu için kalitelerinde de farklılık vardır. Bütçeye uygun olarak tercih edilirken mutlaka özelliklerinin de göz önünde bulundurulması gerekir. Ayrıca soundbar seçerken içerisindeki hoparlör sayısına göre kanalının olduğunu unutmamalı ve ona göre uygun tercihlerde bulunulmalıdır. Eğer sizler de soundbar araştırıyorsanız https://www.desibela.com/soundbar  sitesine girerek birçok seçeneği inceleyebilirsiniz.