GENEL
Giriş Tarihi : 10-12-2020 18:31   Güncelleme : 10-12-2020 23:55

Suriye'den acı haber: 2 asker şehit oldu 6 asker de yaralandı

Suriye'nin Barış Pınarı bölgesinde bulunan Resulayn´daki bir yol kontrol noktasında, PKK/YPG´li teröristlerce bombalı aracın patlatılması sonucu 2 asker şehit oldu, 6 asker de yaralandı. Saldırıda ayrıca 2 yerel kolluk görevlisi de hayatını kaybetti.

Suriye'den acı haber: 2 asker şehit oldu 6 asker de yaralandı

Şanlıurfa Valiliği'nden konuyla ilgili yapılan yazılı açıklamada, "Şanlıurfa Valiliği´nden yazılı açıklama yapıldı. Bombalı araç saldırısı sonucu, 2 jandarma personeli ile 2 yerel kolluk görevlisinin şehit olduğu, 6 jandarma personeli ile 2 yerel kolluk görevlisinin de yaralandığının belirtildiği açıklamada şu ifadeler yer aldı;
"10.12.2020 tarihinde, saat 15.30 sıralarında Barış Pınarı bölgesinde bulunan Resulayn´daki bir yol kontrol noktasında, PKK/YPG´li teröristlerce bombalı aracın patlatılması sonucu; 2 jandarma personelimiz ile 2 yerel kolluk görevlisi şehit olmuş, 6 jandarma personelimiz ile 2 yerel kolluk görevlisi de yaralanmıştır. Genel sağlık durumları iyi olan yaralılarımız Resulayn Hastanesi ile Ceylanpınar Devlet Hastanesi´nde tedavi altına alınmış olup, Valiliğimiz koordinasyonunda danışmanlık hizmeti verilen yerel kolluk birimlerince adli makamlarla gerekli koordinasyon sağlanarak olaya ilişkin tahkikata başlanmıştır. Terör örgütünün gerçekleştirdiği hain saldırıda şehit olan kahramanlarımıza Allah´tan rahmet, yaralılarımıza da acil şifalar diliyoruz. Kamuoyuna saygıyla duyurulur" denildi.

Saldırıda şehit olan Jandarma Yüzbaşı Yasin Kurt'un Antalya, Uzman Çavuş Oğuzhan Anar'ın Şanlıurfa nüfusuna kyıtlı olduğu belirtildi.