20 ŞUBAT 2019
Advert
Advert

Tanıtım Filmine Neden İhtiyacınız Var?

Artık dijital pazarlama stratejilerinde videonun son derece yoğun bir şekilde kullanılmaya başlandığını belirtmek lazım. Hatta pazarlama stratejileri videodan bağımsız düşünülemiyor.

Tanıtım Filmine Neden İhtiyacınız Var?

Yapılan pek çok analiz gösteriyor ki yakın zamanda internet trafiğinin büyük bölümü videolardan oluşacak. Artık dijital pazarlama stratejilerinde videonun son derece yoğun bir şekilde kullanılmaya başlandığını belirtmek lazım. Hatta pazarlama stratejileri videodan bağımsız düşünülemiyor. Özellikle tanıtım filmi sıklıkla kullanılan materyallerin başında geliyor. Yapılan araştırmalara göre bir ürüne dair tanıtım videosunu izleyenlerin % 80’i o ürünü satın almaya ihtiyaç duyuyor.

Aynı zamanda şirketlerin % 43’lük bölümü pazarlama stratejilerinde video kullanırken rakiplerinizin gerisinde kalmak istemezsiniz. Akıllı telefon kullanıcılarının % 75’i telefonundan online olarak video izliyor. Üstelik her gün tam 100 milyon kişinin online video izlediği belirtiliyor. Tüm bu veriler gösteriyor ki video artık pazarlamanın lokomotifi haline geldi.

Pazarlama Stratejilerinde Video Kullanın

Bu noktada şirketlerin karşısına iki yol çıkıyor. Birincisi kendi ekiplerini kurmaları ve video hazırlayarak stratejiler geliştirecek bir görevlendirme yapılmasıdır. İkinci seçenek ise bu alanda hizmet veren bir video pazarlama ajansından yardım almaktır. Elbette ikinci seçenek firmalar için hem daha ekonomik hem de daha avantajlı olabiliyor.

Firmalar tercihini genellikle Vimark yönünde kullanıyor. Bir video pazarlama ajansı olan Vimark’ın tanıtım filmi çekimleri ile hizmet verdikleri şirketlerin müşterilerini arttırması hem videonun hem de profesyonel ajansların önemini bir kez daha ortaya koyuyor. Sadece tanıtım filmi değil, event çekimleri, müşteri memnuniyet videoları, fayda videoları da hazırlayan dinamik bir ekiple hizmet veriyor.

Ürün videoları, müşteri memnuniyet videoları ve infografik videolar da bu ekibin verdiği hizmetler arasında yer alıyor. Dijital pazarlama alanına oldukça hakim bir ekipten söz ediyoruz. Sadece video hazırlamıyor, bu videoları çeşitli video stratejilerinde de kullanıyorlar. Dolayısıyla bu ajanstan hizmeti bir bütün olarak almak da mümkün olabiliyor.

Artık internet kullanıcılarının bu denli yoğun bir şekilde video izliyor olması video içeriklerine çok daha fazla önem verilmesini de beraberinde getiriyor. Fakat stratejilerde kullanılan videoların da amaca uygun olması gerekiyor. Örneğin Facebook’ta paylaşmak üzere hazırlanan bir videoda alt yazı kullanılması büyük önem taşıyor. Çünkü Facebook’ta videoların % 80’i sessiz izleniyor.

 
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Fransa’da polis, 5 kişiyi bıçaklayan saldırganı öldürdü
Fransa’da polis, 5 kişiyi bıçaklayan saldırganı öldürdü
Mersin'de liste geç verildi, Burhanettin Kocamaz'ın adaylığı riske girdi
Mersin'de liste geç verildi, Burhanettin Kocamaz'ın adaylığı riske girdi