GÜNDEM
Giriş Tarihi : 04-03-2021 08:02   Güncelleme : 04-03-2021 08:02

Tekkeköy Belediyesi, aşevi için nakit bağış kabul edecek

Samsun'un Tekkeköy Belediyesi bünyesinde yaklaşık 5 yıldır hizmet veren ve 300’den fazla aileye yılın 365 günü günde iki öğün sıcak yemek yardımı ulaştıran aşevine ihtiyaçların karşılanması için nakit bağış kabul edecek.

Tekkeköy Belediyesi, aşevi için nakit bağış kabul  edecek

Samsun'un Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, aşevinin daha geniş alanlarda faaliyetler yürütebilmesi için çalışmaların aralıksız devam ettiğini belirterek, “Aşevimiz vasıtasıyla her gün ailelerimizin sofralarına sıcak yemeklerini ulaştırmayı sürdürüyoruz. Belediyemiz bünyesinde yaklaşık beş yıl önce kurduğumuz ve ilçemiz sınırları içerisinde ikamet eden, evinde yemek yapamayacak durumdaki büyüklerimiz ile ihtiyaç sahibi ailelerimize aşevimiz vasıtasıyla kol kanat geriyoruz. Bu ailelerimize her gün günde iki öğün sıcak yemek ulaştıran aşevimizin her türlü ihtiyacının karşılanmasının yanında maddi bağışlarda resmî bir şekilde yapılacak. Sosyal yardımlaşma müdürlüğümüz bünyesinde belediye meclisimizin kararıyla oluşturulan sadece aşevinin ihtiyaçları için açılan banka hesaplarımıza bundan sonra her türlü nakdi bağış yapılabilecek. Ramazan yardımları, kurban bağışı, maddi yardımlar ve diğer tüm yardım ve bağışlar için oluşturulan hesaplara yapılan tüm işlemler resmî bir şekilde kayıt altına alınmasının yanında bağışçılar belgelerini gönül rahatlığıyla alabilecekler. Şeffaf bir şekilde yardımlar ihtiyaç sahiplerine ulaştırılırken bağışçılarda tüm işlemleri açık bir şekilde takip edebilecekler” dedi.

Tekkeköy'de yılın 365 günü farklı alanlarda sosyal yardım faaliyetlerini yürüttüklerini ifade eden Başkan Togar,  “İlçe sınırları içerisinde ikamet eden ihtiyaç sahiplerine her ay erzak, kış aylarında yakacak, ramazan aylarında gıda, tekerlekli ve akülü sandalye, ev tadilatı ve onarımı, hasta bakımı, sıcak yemek, evde kuaförlük hizmeti, kıyafet, mobilya, beyaz eşya, burs, kırtasiye, eğitim desteği, öğrencilere tablet dağıtımı gibi yardımlar yapıyoruz. İhtiyaç sahibi ve evinde yemek yapamayacak kişilere her gün sıcak yemek ve pandemi sürecinin başladığı günden itibaren evde karantinada olanlara sıcak yemek ulaştırılmasını sağlıyoruz. Ayrıca, oturulamayacak durumdaki evlerin yerine prefabrik, konteyner ve betonarme evler yaparak ailelere yaşanabilir mekanlar kazandırıyoruz. Bugün olduğu gibi bugünden sonrada her alanda yardımlarımız aralıksız devam edecek” şeklinde konuştu.

SAMSUN HABER HATTI