16 HAZİRAN 2019 Pazar 22:44
GÜNDEM
Giriş Tarihi : 01-10-2018 00:40   Güncelleme : 01-10-2018 00:40

Tekkeköy Belediyesi örnek oldu

Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar tarafından 2014 yılının sonlarında uygulamaya konulan, başta Çanakkale olmak üzere ülkenin her köşesine düzenlenen kültür turları birçok belediyeye örnek oldu.

Tekkeköy Belediyesi örnek oldu

Samsun'un Tekkeköy Belediyesi. ilçe halkının merak ettikleri halde gidip göremedikleri tarihi, turistlik, kültürel ve doğal güzelliklerin yanında Çanakkale'ye düzenlediği gezi turları diğer belediyelere de örnek oldu.

Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, sosyal ve kültürel ağırlıklı çalışmalarlarla da vatandaşlara hizmet vermeye çalıştıklarını, söyledi ve “Vatandaşlarımızı fotoğraflarda veya filmlerde, belgesellerde gördükleri, merak edipte gidemedikleri yerlerle buluşturmaya devam ediyoruz. Doğası, tarihi, kültürü ve daha birçok değeri ile insanları mıknatıs gibi kendine çeken ülkemiz her türlü güzellikleri bünyesinde barındıran eşsiz bir cennet gibi. Bizlerde vatandaşlarımızı başta ecdadımızın destan yazdığı topraklar olmak üzere ülkemizin tarihi ve doğal güzellikleri ile buluşturmayı hedefleyerek çıktığımız bu projemizde güzel sonuçlar elde etmeyi başardık. Özellikle vatandaşlarımızın ecdadımızın destan yazdığı Çanakkale’yi görmeleri, cihana Çanakkale geçilmez dedirten atalarımızın kahramanca savaştığı toprakları görmelerini önemsiyoruz. Bu konuda da oldukça başarılı sonuçlar elde ettik. Bu hayata geçirmiş olduğumuz projemiz birçok belediye tarafından da örnek alınarak uygulanmaya başlandı. Bu bizi ayrıca mutlu etti” dedi.

Kültür Turları Aralıksız Devam Ediyor
Maneviyat, tarih ve kültürel motiflerle yüklü turların vatandaşların talebi doğrultusunda devam ettiğini dile getiren Başkan Togar, “Her hafta otobüsümüz ecdadın dünyaya “Çanakkale geçilmez” dedirttiği tarihimizde önemli bir şehir olan Çanakkale ile Osmanlı Devleti’nin temellerinin atıldığı Bursa dışında Kapadokya gibi vatandaşlarımızın merak ettiği gezip görmek istedikleri yerlere de kültür turları düzenliyoruz. Amacımız vatandaşlarımızı ülkemizin tarihi, doğal ve kültürel değerleri ile buluşturarak tarihimizi ve kültürümüzü gezip görerek yaşayarak öğrenmelerini sağlamak.  Ayrıca bu hayata geçirmiş olduğumuz hizmet ile şehir dışına hiçbir zaman çıkma fırsatı bulamayan birçok vatandaşımız ilk defa şehir dışına çıkma fırsatı buldu. Kültür turlarımız her hafta bir başka grubumuz ile aralıksız devam edecek. Ücretsiz düzenlediğimiz turlarımıza katılmak isteyen vatandaşlarımızın belediyemize müracaat etmeleri yeterli” şeklinde konuştu.       
  
SAMSUN HABER HATTI

NELER SÖYLENDİ?
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
ARŞİV ARAMA