GÜNDEM
Giriş Tarihi : 14-03-2019 16:18   Güncelleme : 14-03-2019 16:18

Tekkeköy'de cami yapımı için bağışlanan arsada çalışmalar başladı

Samsun'un Tekkeköy ilçesinin en büyük ikinci mahallesi olan İstiklal'de hayırseverler tarafından cami yapımı için belediyeye bağışlanan 2500 metrakarelik arsada çalışmalar başladı.

Tekkeköy'de cami yapımı için bağışlanan arsada çalışmalar başladı

Tekkeköy’ün en büyük ikinci mahallesinin ibadethane ihtiyacının karşılanması için inşaat çalışmalarının startının verildiğini belirtenTekkeköy Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı AK Parti Tekkeköy Belediye Başkan Adayı Hasan Togar, “Geçen günlerde hayırsever ağabeylerimiz İstiklal Mahallemize bir cami yapılması için 2500 metrekarelik arsayı belediyemize bağışladılar. Arsanın bağışlanmasıyla birlikte hayırlı bir yola çıkmıştık. Arsayı aldığımız gün vermiş olduğumuz sözü tuttuk. Hayırseverlerimize ve cemaatimize verdiğimiz söz doğrultusunda temel çalışmalarımıza da hemen başladık. Rabbim bu güzel projenin hayat bulması için çalışan, bağış yapan ve bağış yapacak herkesten razı olsun” dedi.

İstiklal Mahallesi Caminin temel kazı ve hafriyat çalışmalarının devam ettiğini dile getiren Togar, “Kutlukent bölgemiz İstiklal Mahallemizde yani ilçemizin en büyük ikinci mahallesinde 40 yıldır özlemi çekilen bir cami ihtiyacının karşılanması için hayırseverlerimiz 2500 metre karelik arsayı cami yapılması için belediyemize bağışlamışlardı. Bizlerde onlara camimizin hemen yapılacağı sözünü vermiştik. Vermiş olduğumuz sözü tutarak hemen temel çalışmalarına başladık. Yakında hep birlikte temelini atarak en kısa zamanda cemaatimiz ile birlikte ibadet yapmaya başlayacağız. Bu arsayı böyle hayırlı ulvi bir vesileyle bağışlayan ağabeylerime teşekkür ederim. Rabbim niyetlerini kabul ve makbul eylesin” şeklinde konuştu.

NELER SÖYLENDİ?
@
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
ARŞİV ARAMA