20 ŞUBAT 2019
Advert
Advert

Tekkeköy'de hastane hasreti sona eriyor

Tekkeköy halkının yıllardır beklediği, birçok mağduriyete sebep olan ve ilçenin en büyük kanayan yarası haline dönüşen hastane sorunu Ankara’da yapılan ihale ile çözüme kavuşuyor. İhaleyi alan firma çok kısa sürede ilçede hastane inşaatına başlayacak.

 Tekkeköy'de hastane hasreti sona eriyor

Tekkeköy halkının en büyük hayalinin gerçekleşmesine günler kaldığını belirten Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, ilçede  250 yataklı bir devlet hastanesi yapılabilmesi için yaklaşık 60 dönümlük alanı Sağlık Bakanlığı'na daha önce devrettiklerini söyledi ve "Vatandaşlarımız ilçemizde bir devlet hastanesinin olmaması nedeniyle yıllardır büyük bir mağduriyet yaşıyordu. En küçük bir müdahale için bile Samsun’a merkeze gitmek zorunda kalıyordu. Acil durumlarda ilçemizin kırsal mahallelerinden Samsun’a giden hastalarımızın çoğu yolun uzunluğu nedeniyle hastaneye ulaşana kadar ya yolda vefat ediyor ya da kalıcı sağlık sorunlarıyla karşı karşıya kalıyordu. İnşallah bundan sonra vatandaşlarımız böyle mağduriyetler yaşamayacak" dedi.      

YAKINDA TEMELİ ATILACAK
250 yataklı devlet hastanesinin en kısa zamanda temelinin atılacağını da dile getiren Başkan Togar, "Ankara’da gerçekleşen ihalenin bütçe bedeli 150 milyon TL'dir. İhaleyi alan firma yaklaşık %15 tenzilat oranı ile yaklaşık 127 milyon Tl ile ihaleyi almıştır. İhale itiraz süresi de değerlendirildiğinde ihaleyi alan firmanın en kısa zaman içinde temel açma çalışmalarına başlayacağını düşünüyoruz" diye konuştu.     

HEDEFİMİZİ BÜYÜTTÜK
Tekkeköy için yeni projelerin yolda olduğuna da dikkat çeken Togar, "En kısa zamanda gerçekleşecek olan 250 yataklı ilçe devlet hastanesinin ardından hedefimiz 2019-2023 aralığında her geçen gün gelişen değişen büyüyen güzelleşen Karadeniz’in incisi İlçemizi modern bir kent olarak bölgenin her alanında merkezi yapmayı planlıyoruz. Bu önemli gelişmeler ve yatırımlarla birlikte ilçemiz nüfusunun da en az 150.000 olmasını hedefliyoruz. Bu hedefimiz doğrultusunda çalışmalarımıza aralıksız devam edeceğiz. Bunun yanında yine ikinci büyük hayalimiz en az iki fakülte ve ona bağlı öğrenci yurtlarının ilçemize kazandırılması olacaktır. Hayaller kurmakta hayalleri gerçekleştirmekte çok şükür bizim işimiz. Halkımızdan aldığımız güç ve enerji ile daha birçok önemli ve örnek çalışmayı hayata geçireceğiz" dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Fransa’da polis, 5 kişiyi bıçaklayan saldırganı öldürdü
Fransa’da polis, 5 kişiyi bıçaklayan saldırganı öldürdü
Mersin'de liste geç verildi, Burhanettin Kocamaz'ın adaylığı riske girdi
Mersin'de liste geç verildi, Burhanettin Kocamaz'ın adaylığı riske girdi