GÜNDEM
Giriş Tarihi : 26-04-2020 16:55

Tekkeköy'de koronavirüs ile mücadeleye devam!

Samsun'un Tekkeköy Belediyesi koronavirüsü önleme tedbirleri kapsamında 46 gündür çalışmalarına devam ediyor. Belediye Başkanı Hasan Togar, koronavirüs ile mücadele 250 kişilik ekibin görev aldığını söyledi.

Tekkeköy'de koronavirüs ile mücadeleye devam!

Samsun'un Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, ülkedeki koronavirüs salgınının başladığı ilk günden itibaren  ilçelerinde 250 kişilik personeliyle salgını önleme tedbirleri kapsamında çalıştıklarını söyledi. 

Bu kapsamnda ilçede maske gitmeyen evin kalmayacağını söyleyen Başkan Togar, “Koronavirüsle mücadele kapsamında yürütmüş olduğumuz birçok önemli çalışmanın yanında ilçemizdeki tüm evlere maske dağıtıyoruz. Toplu alanlarda maske takmanın zorunlu hale gelmesiyle birlikte koruyucu maskeyi evlere dağıtarak vatandaşımızın maskeye ulaşabilmeleri noktasında kolaylık sağladık. Dağıtımlarımız merkez mahallelerimizde tamamlanmış olup kırsal mahallelerimizde devam etmektedir. Bu hafta içinde 17 bin hanemize 85 bin maskeyi dağıtmış olacağız. Böylelikle 52 bin 500 nüfuslu ilçemizde maske girmeyen bir tane bile evimiz kalmayacak. Ayrıca ilçemizdeki tüm kamu kurum ve kuruşlarının ihtiyacı olan maskeleri kursiyerlerimiz ile kendimiz üretip kamu kurum ve kuruluşlarına her hafta teslim ettik” ifadelerini kullandı.
 
Her gün işyerlerinin, toplu kullanım alanlarının ve insanların devamlı gidiş geliş yaptıkları tüm yerlerin sürekli dezenfekte edildiğini de dile getiren Togar, “Her gün günün ilk ışıklarıyla ekiplerimiz sahada görevlerinin başında oluyorlar. 46 gündür ilçemiz sınırlarındaki bütün işyerleri sürekli ve düzenli olarak dezenfekte ediliyor. Caddelerimiz, sokaklarımız, meydanlarımız ve pazar yerlerimiz antibakteriyel sabunlu su ve özel solüsyonlarla yıkanıyor. İlçemizdeki her yer düzenli olarak dezenfekte edilip ilaçlanıyor. Ayrıca bölgede ilk ve tek olan korona virüsle mücadelede en büyük silahımız olan 12 bin litrelik tankerimize monte edilen, yedi farklı gözü sayesinde mikron ölçeğinde püskürtme kapasitesiyle kısa sürede daha fazla alanı dezenfekte edebilme fırsatı tanıyan aracımız ilçemizin caddelerinde, bulvarlarında ve sokaklarında görev yapıyor” dedi.

Zabıta ekiplerinin denetimlerini sıklaştırdığını ve sokağa çıkma yasağı süresince vatandaşların tüm ihtiyaçlarına kulak verdiğine dikkat çeken Başkan Togar, “46 gündür zabıta ekiplerimiz pazarlarda denetim yapıp kuralları hatırlattılar. Pazar esnafına ve vatandaşlara maske dağıtılar. İş yerlerinde denetimler gerçekleştirdiler. 65 yaş üstü ve kronik rahatsızlığı olan hemşerilerimizin bütün ihtiyaçlarının kapılarına teslim ettiler. 7/24 görev başında olan zabıta ekiplerimiz her türlü talebe anında cevap verdi” diye konuştu.

Togar, ilçe sınırlarında ikamet eden ve evlerinde yemek yapamayacak durumda olan bütün yaşlı ve ihtiyaç sahibi vatandaşlara her gün günde iki öğün sıcak yemek ulaştırdıklarınıda söyledi.

SAMSUN HABER HATTI