Tekkeköy´de öğrenciler farkındalık yaratmak için cevre temizliği yaptı

Samsun´un Tekkeköy ilçesinde, Tekkeköy Belediyesi ile ilk ve ortaokul öğrencileri farkındalık yaratmak için çevre temizliği yaptı. Öğrenciler, “Amcalar, teyzeler yerlere çöp atıyorsak çöp kutuları neden var? dövizleri de taşıyarak büyüklerine mesaj verdi.

Tekkeköy´de öğrenciler farkındalık yaratmak için cevre temizliği yaptı
Tekkeköy´de öğrenciler farkındalık yaratmak için cevre temizliği yaptı cihan

Tekkeköy Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü'nün koordinesinde ilçedeki ilk ve ortaokul öğrencileri çevre konusunda farkındalık yaratmak için şehrin ana caddelerinde yerlere atılan çöpleri temizledi.

Hem çöp toplayan hem de “Amcalar, teyzeler yerlere çöp atıyorsak çöp kutuları neden var?" , "Temiz bir Tekkeköy istiyoruz", "Çöpler çöp kutusuna", "Geri dönüşüm çevre dostudur” yazılı dövizler taşıyarak büyüklerine mesaj veren öğrenciler bastırdıkları broşürleri de dağıtarak çevre konusuna dikkat çekti.

Geleceğimiz için çevremize duyarlı olalım
İlçede belediye olarak geri dönüşüm, temizlik ile çevre konularında birçok proje ve etkinliğe imza attıklarına belirten Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, “Tekkeköy Belediyesi olarak İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz, Okullarımız, diğer kamu kurum ve kuruluşlarımız ile diyalog içerisinde çevre, temizlik ve geri dönüşüm gibi farlı onlarca konuda projeyi ve çalışmayı hayata geçirdik. Birlikte yaşadığımız çevrenin temiz olması hepimiz için çok ama çok önemli. Hem sağlık hem de çevrenin geleceği için etrafa atılan çöplerin olumsuz etkileri dikkat edilmesi gereken önemli hususların başında geliyor. Özellikle çevremizi korumamız çöpleri, sigara izmaritlerini etrafa değil çöp kutularına atmamız ilk aşama olmalı. Ardından kağıt, cam, plastik, pil, atık yağ gibi geri dönüştürülebilecek tekrar kullanılabilecek malzemelerin çöpe değil geri dönüşüm kutularına atılması konusunda herkes duyarlı olmalı. Bizler hem kendimizin hem de tüm canlıların yaşadığı çevreyi bilinçsiz bir şekilde yok ediyoruz. Bugün burada Tekkeköy İlk – Ortaokulumuz ile birlikte düzenlediğimiz etkinlik ile vatandaşlarımızı temizlik ve geri dönüşüm konusunda duyarlı olmaya davet ederek farkındalık oluşturduk. Okul müdürümüze, öğretmenlerimize, öğrencilerimize ve velilerimize böyle hassas ve herkesi ilgilendiren bir konuda duyarlı olup diğer insanları da duyarlı olmaya davet eden bir farkındalık çalışması yaptıkları için teşekkür ediyorum” dedi.

SAMSUN HAER HATTI

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İşsizlik rakamları açıklandı
İşsizlik rakamları açıklandı
Şile'de 2 kişi boğuldu, cankurtaranlar 100 kişiyi kurtardı
Şile'de 2 kişi boğuldu, cankurtaranlar 100 kişiyi kurtardı