Tekkeköy´de öğrencilere çevre bilinci anlatılıyor

Samsun´un Tekkeköy Belediyesi ile İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından öğrencilere çevre bilinci ve geri dönüşüm duyarlılığını arttırmak için eğitimler verilmeye devam ediliyor.

Tekkeköy´de öğrencilere çevre bilinci  anlatılıyor
Tekkeköy´de öğrencilere çevre bilinci  anlatılıyor cihan

Tekkeköy Belediyesi ile İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından haata geçidrilen Çevre Bilinci ve Geri Dönüşüm rojesi kapsamında ilk orta ve lise öğrencileri bilgilendiriliyor.

Çevre bilinci ve geri dönüşüm duyarlılığını arttırmaya yönelik eğitimlerde öğrencilerin bilinçlendirildiğini belirten Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, “ilçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz ve okullarımız ile birlikte çevre bilinci ve geri dönüşüm konularında farkındalık yaratmak için hazırlanan projemiz meyvelerini vermeye başladı. 'Geleceğinizi Düşünün Geri Dönüştürün' sloganıyla verilen eğitimler sonunda öğrdencilerimize geri dönüşümü sağlanabilecek kağıt atık, cam atık, plastik atık, pil atık ve bitkisel yağ atıkları konusunda öğrencilerimize her şeyin çöp olmadığını benimseterek çevre bilinci kazandırdık. Bu projemiz ile öğrencilerimiz artık her şeyin çöp olmadığını öğrendi ve geri dönüştürülebilecek malzemeleri artık çöpe değil geri dönüşüm kutularına attığını gözlemliyoruz. Şimdide okullarımızda atık yağ toplama kampanyası başlattık. En çok atık yağ toplayan öğrencilerimize ve okullarımıza çeşitli hediyeler vererek öğrencilerimizi atık yağ toplama konusunda motive edeceğiz” dedi.

SAMSUN HABER HATTI

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İşsizlik rakamları açıklandı
İşsizlik rakamları açıklandı
Şile'de 2 kişi boğuldu, cankurtaranlar 100 kişiyi kurtardı
Şile'de 2 kişi boğuldu, cankurtaranlar 100 kişiyi kurtardı