18 MART 2019
Advert
Advert

Tekkeköy’de sünnet şöleni!

Tekkeköy Belediyesi tarafından düzenlenen Geleneksel Sünnet Şöleni’nde çocuklar eğlence dolu unutulmaz bir gün geçirdi.

Tekkeköy’de sünnet şöleni!

Tekkeköy Belediyesi tarafından düzenlenen Geleneksel Sünnet Şöleni 19 Mayıs Mahallesi meskenler pazaryerindeki alanda vatandaşların ve sünnet olan çocuklar ile ailelerinin yoğun ilgisiyle gerçekleştirildi. 250 çocuk törenle erkekliğe ilk adımı att.

Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar’ın ev sahipliği yaptığı programa AK Parti Çevre Şehir ve Kültürden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan, Samsun Milletvekili Fuat Köktaş, AK Parti İl Başkanı Hakan Karaduman ve Tekkeköy AK Parti İlçe Başkanı Hayri Ağırlar’ın yanı sıra Belediye Meclisi üyeleri, Muhtarlar, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, AK Parti teşkilat üyeleri, sünnet olan çocuklar ve aileleri ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Eğlence dolu sünnet şöleni çocukların üstü açık otobüslerden oluşan konvoy eşliğinde ilçe turu atması ile başladı. Ardından alanda Kur’an-ı Kerim tilaveti ve dualar yapıldı. Daha sonra mehter takımının marşlarının akabinde palyaço ve animasyon gösterileri, çocuk şarkıları, illüzyon gösterileri, Hacivat-Karagöz, ödüllü yarışmalar, çizgi film kahramanları, aşuk ile maşuk gibi birçok gösterinin yanında bir birinden farklı oyun parkurlarında çocuklar gönüllerince eğlendi.

Çocukların ve ailelerinin mutluluğunu paylaştı

Sünnet şöleninde konuşan Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, “Büyük bir aile olan ilçemiz halkı ile her sevincimizi her acımızı paylaştığımız gibi bugünde düzenlediğimiz bu sünnet şöleninde çocuklarımızın erkekliğe ilk adımlarını atmanın verdiği heyecan ve mutluğunu hep birlikte paylaşıyoruz. Her yıl çocuklarımızı hastanede hijyenik ortamda uzman doktorlar ve sağlık ekipleri tarafından sünnet işlemini gerçekleştiriyoruz. Sünnet olan tüm çocuklarımıza A dan Z’ye kıyafetlerini verdik. Biz Cumhurbaşkanımızdan aldığımız güç ile onun belediyecilik anlayışını örnek alarak ilçemizde Sosyal Belediyeciliği her manada gerçekleştirmeyi başardık. Her yıl Sosyal Belediyecilik anlayışı kapsamında gıda, giyecek, sıcak yemek, sağlık, yakacak, barınma gibi her alanda başarılı çalışmalar yürüttük. İhtiyaç sahiplerinin her zaman yanında olduk. Bugün de böyle güzel ve anlamlı bir günde evlatlarımızın ve ailelerinin mutluluklarına ortak olabilmek bizleri sevindirdi. Evlatlarımızın ve ailelerinin mutluluğunu paylaşmak için buraya gelen herkese teşekkür ediyorum. Rabbim çocuklarımızın damatlığını görmeyi de nasip etsin” dedi.

SAMSUN HABER HATTI

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Samsun'da orijinal bandrollerle kaçak sigara satan yakalandı
Samsun'da orijinal bandrollerle kaçak sigara satan yakalandı
 Damadı tarafından öldürüldü, cesedi ormana bırakıldı
Damadı tarafından öldürüldü, cesedi ormana bırakıldı