GÜNDEM
Giriş Tarihi : 17-03-2022 13:44   Güncelleme : 17-03-2022 13:44

Tekkeköy'e 'Masal Ormanı' yapılacak

Samsun Tekkeköy Belediyesi'nin vizyon projeleri arasında yer alan ve ilçenin değerine değer katacak 'Masal Ormanı' projesinin hayata geçirilmesi amacıyla alan kiralanması protokolü imzalandı.

Tekkeköy'e 'Masal Ormanı' yapılacak

Samsun'un Tekkeköy İlçesi'nde yediden yetmişe herkesin heyecanla beklediği yeni bir proje daha hayat bulmaya başlıyor. Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar,  Kurtuluş Mahallesi sınırlarındaki Hacı Ali Ekinci Ormanı olarak da bilinen 40 bin metrekarelik alanda 'Masal Ormanı'  projesinin hayata geçirileceğini söyledi.

Projenin hayata geçirilmesindeki ilk adımın tamamlandığını ifade eden Başkan Togar, “Samsun Orman İşletme Müdürümüz Menderes Özkolay ile birlikte 2023 yılı içerisinde bitirmeyi hedeflediğimiz Masal Ormanı projemizin alanının kiralanması protokolünü imzaladık. Bu alan içerisinde kent ormanı, oyun ve spor alanları, ahşap yürüyüş yolları, kır kahvesi dışında Dede Korkut, Oğuz Kağan, Keloğlan, Nasrettin Hoca, Ali Baba ve Kırk Haramiler, Karagöz ve Hacivat gibi daha birçok Türk masal kahramanları yer alacak. Ayrıca cüce köyü, şirinler köyü, Pamuk Prenses ve Yedi Cüceler, Kırmızı Başlıklı Kız gibi birçok çizgi film kahramanlarının bulunacağı Karadeniz’de bir ilk olacak olan orman içi temalı park yer alacak. Yediden yetmişe herkesin hoş vakit geçirip günün yorgunluğunu atabileceği bu güzel projemizin tamamlanıp hayata geçmesini herkes gibi bizlerde heyecanla bekliyoruz. Kısa süre içerisinde çalışmalarına başlayacağımız masal ormanı projemiz şimdiden ilçemize ve şehrimize hayırlı olsun” dedi.

SAMSUN HABER HATTI
 

AdminAdmin