GENEL
Giriş Tarihi : 17-07-2021 16:38   Güncelleme : 17-07-2021 16:38

Tekne Temizliği

Tekne Temizliği

Evlerimizi sürekli temizleyerek ciddi bir temizlik anlayışı kazanmış durumdayız. Ancak tekne temizliği ev temizliği kadar kolay değildir. Daha titiz bir temizlik isteyen tekneler uzun uğraşlarla temizlenir. Biz de sizler için daha pratik yöntemler araştırdık. Tekne temizliği öncelikle üzerindeki ve içinde tuzlardan arındırılmalıdır. Sürekli denizin tuzlu sularında bulunan teknelerin dışı kadar içi de tuzdan etkilenmektedir. Özellikle tekne temizliğinin kaliteli bir şekilde yapılması için bu alanda uzman olan bir firmayla anlaşmak şarttır.

Kimyasal temizleyicilere ihtiyacınız olacaktır ancak bazen cif ve deterjan ihtiyacınızı karşılamaya yetebilir. Ve tabı tuzlu sudan arındırmak için bolca tatlı suya ihtiyacımız vardır. Özellikle teknenin dış kısmını deterjan ve cif yardımı ile bolca ovalamanız gerekmektedir. Bir adet sünger size yardımcı olacaktır. Bununla birlikte tekne temizliğinin etkili bir düzeyde yapılması için profesyonel bir bilgi birikimi ve yeteneğe de ihtiyaç duyulmaktadır.

Tekne Temizliği Nasıl Olmalıdır?

Tekne temizliği yapılırken teknenin dışını temizlemek tuzlu su faktöründen dolayı biraz iç kısmına göre daha zordur. Ancak teknenin iç kısmını temizleme işlemi ev temizliğine benzer. Teknelerin iç kısımları yaşamaya elverişli şekilde tasarlandığı için iç kısmını temizlerken çok daha az yorulacaksınız. Önce süpürme işlemi gerçekleştirmelisiniz. Kirlerden arındırmak için de teknenin iç kısmını yüzey temizleyici kullanarak silmeniz gerekir.

Tekne Temizliğinde Dikkat Edilmesi Gereken aşamalar

Tekne temizleme işleminin titizlikle yapılması gerektiğini söylemiştik. Evlerimizin planları temizlik yapmaya daha elverişlidir. Ancak tekneler daha küçük olduğundan temizleme işlemi daha da zorlaşabilir. Çünkü küçük yerlerde kullanım alanı dar olduğundan kir her yere daha çabuk ulaşır. Tekne temizliğinde dikkat edilmesi gerekenler aşamalar oldukça önemlidir.

Örneğin; evlerimizde mutfak ve tuvaletlerimiz oldukça geniş ve planlı tasarlanmıştır. Ancak teknelerde tuvaletler bazen odaların içinde bazen mutfağın yanında bazen de girişte bir köşede olabilir. Bu da hem teknenin daha çok kirlenmesine hem de temizleme işleminin daha karışık olmasına neden olmaktadır. Bu yüzden bu temizleme işlemi acele etmeden dikkatli bir şekilde yapılmalıdır. Şayet siz de https://www.bagcigrup.com.tr/hizmetlerimiz/tekne-temizligi/ internet sayfasını ziyaret edecek olursanız, profesyonel bir düzeyde bu tür hizmetleri alabilirsiniz!

AdminAdmin